Kokios priežiūros reikalauja grindų šildymo sistema?
2021 14 sausioInfraredinis grindinis šildymas – ir namams, ir biurui
2021 15 kovoVienas dažnesnių gyvenamųjų namų ir verslo patalpų šildymo sprendimų rinkoje – infraraudonųjų spindulių kilimėlis. Taip pat, internete galite sutikti tokius pavadinimus – infraraudonųjų spindulių plėvelė bei tinklelis. Dažnu atveju, šie trys pavadinimai yra naudojami kaip sinonimai kalbant apie vieną ir tą patį sprendimą. Nors technologiškai jie visi yra panašūs, egzistuoja keletas naudojimo skirtumų.
Šiame straipsnyje išsamiai jus supažindinsime, kas telpa po „infraraudonųjų spindulių kilimėlis“ sąvoka, paaiškinsime, kuo kilimėlis skiriasi nuo plėvelės, bei supažindinsime su esminėmis technologinėmis, įrengimo ir naudojimosi savybėmis.
Infraraudonųjų spindulių kilimėlis ar plėvelė?
Žvelgiant iš naudojimo perspektyvos, plėvelė ir kilimėlis (ar tinklelis) skiriasi. Infraraudonųjų spindulių plėvelė yra pagaminta iš susintetintų PE ir PET medžiagų, apipurkšta anglies pluoštu prisotinta pasta, kuri vėliau elektros dėka tolygiai spinduliuoja infraraudonųjų spindulių, t. y. šilumos, srautą. Ji klojama ant sauso pagrindo, po sujungiamomis neklijuojamomis dangomis.
Infraraudonųjų spindulių kilimėlis (arba tinklelis) taip pat veikia infraraudonųjų spindulių pagrindu, bet yra dengtas polipropileno apvalkalu bei turi stiklo pluošto tinklelį, saugantį nuo įtrūkimų. Kilimėliai ar tinkleliai gali būti naudojami drėgnose patalpose (kaip vonios kambaryje) bei montuojami į klijų ar betono sluoksnį.
(nuotraukos vizualiam palyginimui: kilimėlis – kairėje, plėvelė – dešinėje)
Kuo pranašūs infraraudonųjų spindulių kilimėliai?
Lyginant su kitais šildymo sprendimais rinkoje (pvz. centriniu šildymu, „oras – vanduo“ šildymu, ar šildymu dujomis), infraraudonųjų spindulių kilimėlis turi savų privalumų, kas lemia vis didėjantį jo populiarėjimą rinkoje.
Mažas užimamos vietos plotas
Visi įprasti infraraudonųjų spindulių šildymo sprendimai – tiek kilimėliai, tiek plėvelės – užima labai nedaug vietos. Tai ypač aktualu žmonėms, įsirenginėjantiems šildymą mažesnėse patalpose, arba nenorintiems betonuoti ir/ar papildomai iškelti grindų lygio. Kilimėliai ir plėvelės klojasi iškart po grindimis, panaudojant specialų paklotą, taip išsaugant kuo daugiau erdvės jūsų patalpose.
Maža gedimo tikimybė
Dėl unikalios technologijos, šie grindinio šildymo sprendimai pasižymi ilgaamžiškumu – vieną kartą taisyklingai sumontavus, tolimesnė techninė priežiūra nereikalinga. Plėvelės ir kilimėliai nekaista iki aukštos temperatūros – palaiko vidutinę 25-35 laipsnių temperatūrą. Dėl šios priežasties, šildant namus šiuo šildymo būdu bei turint tvarkingą elektros instaliaciją, išvengiama gaisro tikimybės.
Šildymo ypatumai
Taip pat svarbu paminėti, kad infraraudonųjų spindulių kilimėlis (taip pat kaip ir kitos infraraudonųjų spindulių pagrindu veikiančios sistemos) sumažina dulkių cirkuliacijos tikimybę, nes išvengiama konvekcinio šildymo principo. T. y. kadangi oras patalpoje šildomas tolygiai, palubėje ir prie grindų nėra drastiškų temperatūros skirtumų, oro srautai patalpoje juda nežymiai taip sumažindami jautriems žmonėms ir mažiems vaikams kenksmingą dulkių cirkuliacijos tikimybę.
Jums taip pat gali patikti šie straipsniai:
Grindinio šildymo tinkleliai: kada juos rinktis?
Elektrinis grindinis šildymas anglies pluošto plėvelėmis
Jeigu jus domina infraraudonųjų spindulių grindų šildymas ir jo įrengimas jūsų namuose ar verslo patalpose, norite pasikonsultuoti su ekspertais kilimėlių bei plėvelių pasirinkimo klausimais ar norite užsisakyti profesionalaus elektriko-montuotojo paslaugą, susisiekite su mumis ir mes mielai atsakysime į visus jums kylančius klausimus.