Grindinis šildymas elektra – kaina nebūtinai kandžiojasi
2019 24 spalioŠildomos grindys – kokią dangą rinktis?
2019 12 gruodžioSkirtingos šildymo sistemos skiriasi ne tik šildymo efektyvumu, bet ir įrengimo bei išlaikymo kaina. Renkantis tinkamiausią šildymo sistemą jūsų namams, rekomenduojame gerai įvertinti ne tik savo namo energinę klasę, bet ir kiekvienos šildymo sistemos privalumus bei trūkumus, kainą.
Sudarėme geriausiai žinomų šildymo sistemų palyginimą, tam, kad pirmiausia įvertinti galėtumėte patys.
[table id=2 /]
Sienų šilumos palyginimas
Iš visų namų šildymo sistemų, grindinis šildymas infraraudonaisiais spinduliais išsiskiria šiltų sienų savybe.
Taip yra todėl, kad sistema kaitina ne orą tiesiogiai (dėl to nukenčia oro kokybė, gaiva, sukyla dulkių cirkuliacija), o infraraudonieji spinduliai veikia žmogaus kūną ir aplinkinius daiktus, įskaitant – sienas. Vėliau, šiluma iš daiktų yra palengva spinduliuojama į kambarį, todėl, net ir pradarius langą ar duris, šiluma nedingsta, ji išlieka kambaryje.
Taip tausojami energijos resursai, ilgiau džiaugiamasi kokybiška šiluma kambariuose.
Grindų šilumos palyginimas
Grindų šiluma (šiltos grindys) jaučiamos daugelyje šildymo būdų – visų tipų grindiniame šildyme.
Jeigu vertinate šiltų grindų malonumą, rinkitės vieną iš šių šildymo alternatyvų: grindinį šildymą elektra, vandeniu, šildymą dujomis, grindinį šildymą infraraudonaisiais spinduliais.
Užimamo vietos ploto palyginimas
Kiekviena šildymo sistema skiriasi užimamu vietos plotu. Vienos pareikalaus atskiros erdvės namuose, kitos tiks net ir mažiausioms erdvėms, butams.
Daug erdvės reikalauja šildymas dujomis bei šildymas kieto kuro katilu. Abi šios sistemos reikalauja bent kelių kvadratinių metrų jūsų namuose, kur galima būtų įrengti ir prižiūrėti šias sistemas.
Ne tik pats kieto kuro katilas reikalauja vietos namuose, bet ir medžiagos jo kūrenimui – anglys, granulės, malkos ar kt.
Yra sistemų, kurios reikalauja visai nedaug vietos namuose – centrinis šildymas, grindinis šildymas vandeniu.
Bei yra sistemos, kurios yra paslėpiamos nuo akių (po grindimis) ir nereikalauja jokio atskiro ploto – grindinis šildymas elektra bei grindinis šildymas infraraudonaisiais spinduliais.
Ar reikalinga žmogaus priežiūra?
Vienos šildymo sistemos reikalauja minimalios (arba jokios) priežiūros, kitoms teks skirti laiko kartą ar net kelis kartus per dieną.
Dažna reikalinga priežiūra tampa didele kliūtimi, jeigu planuojate išvykas arba paprasčiausiai ne visuomet esate namuose – šaltuoju metų laiku namai atvės, praeis laiko kol galėsite vėl džiaugtis namų šiluma.
Viena iš daug priežiūros reikalaujančių sistemų – šildymas kietu kuru. Ši šildymo sistema reikalaus periodiško katilo valymo, nuolatinio papildymo medžiagomis kūrenimui.
Kitos sistemos – šildymas vandeniu bei šildymas dujomis – reikalauja mažesnės priežiūros nei kieto kuro katilai, bet vis tiek jos reikalauja. Šios sistemos pasižymi polinkiu gesti, todėl esant dideliam šalčiui šaltuoju metu laiku, šių sistemų taisymas gali atsieiti ne tik daug pinigų (už kuo greitesnį, profesionalų darbą), bet kartu ir daug nervų bei šalčio namuose.
Mažiausiai priežiūros visgi reikalauja grindinis šildymas elektra bei grindinis šildymas infraraudonaisiais spinduliais.
Šios sistemos montuojamos po grindimis, yra visiškai paslėpiamos nuo akių, o valdomos per termostatus. Paprasčiausiai užsatykite norimą kambario temperatūrą termostate, šildymo laiką ir likusį sezoną mėgaukitės komfortabilia, automatizuota šiluma.
Dulkių cirkuliacijos ore palyginimas
Konvekcinio šildymo metu kartu su šilumos maišymosi srautais (prie grindų – vėsus oras, prie lubų – troškus, šiltas) kyla ir cirkuliuoja dulkės. Tai gali tapti tikra kančia sergantiems astma ar dulkėms alergiškiems žmonėms.
Grindinis šildymas elektra ar vandeniu, nors ir yra efektyvesnis nei radiatorinis, bet irgi šildo patalpas konvekciniu būdu, tai yra sušildo orą.
Tuo tarpu infraraudonųjų spindulių grindinis šildymas veikia kitokiu, ne konvekciniu (įprastu, tačiau mažiau sveiku žmogui) būdu.
Spinduliuojama šiluma, kuri sklinda infraraudonosiomis bangomis, tiesiogiai šildo tik mūsų kūnus ir daiktų paviršius – oras lieka gaivus ir sveikas, nepažeidžiama jo kokybė.
Šildymo sistemų kainų palyginimas skaičiuojamas imant vidutinius įrengimo kaštus 100 kvadratinių metrų namui.
Kuomet skaičiuojate šildymo sistemų eksploatacijos išlaidas, turėkite omenyje, kad standartiškai skaičiavimuose imamas A, A+ ar A++ energinės klasės namas.
Jeigu jūsų namas yra žemesnės energinės klasės, ekploatavimo sąnaudos bus didesnės dėl šildymo metu prarandamos šilumos.
Šildymo sistemų kainų palyginimas
Tik įvertinę visus privalumus ir trūkumus galite tiksliai nuspręsti, kuri šildymo sistema labiausiai atitinka jūsų poreikius. Tikimės, kad šis straipsnis jums padėjo atsakyti į pagrindinius klausimus, renkantis optimaliausią šildymo sistemą jūsų patalpoms.
Jeigu turite klausimų, mielai į juos atsakysime. Susisiekite su mumis nurodytais kontaktiniais duomenimis.