Nemaloniai nustebino šildymo išlaidos? Ieškote būdų, kaip pigiau prišildyti kambarius, kad bent šiek tiek sutaupytumėte mokesčiams mėnesio gale?
Šįkart straipsnis – būtent apie tai.
Kaip gudriau ir pigiau prišildyti kambarius, kad šiluma juose išliktų ilgiau, o jūs už šildymą mokėtumėte mažiau?
Skaitykite ir sužinokite.
Jeigu šiuo metu šildotės centriniu arba kitokio tipo radiatoriniu šildymu, įsitikinkite, kad išnaudojate visą gaunamą šilumą – t. y., atitraukite baldus nuo radiatorių ir palikite daugiau erdvės “vaikščioti” šilumai.
Jei radiatorius ar kitus turimus šildytuvus užstoja baldai, užuolaidos ar kiti daiktai, šiltas oras negali tinkamai cirkuliuoti kambaryje. Juos atitraukę, ženkliai pagerinsite šildymo sistemos efektyvumą.
Gamindami maistą namuose ne tik sutaupote pinigų maistui (bei valgote sveikesnį maistą), bet tuo pačiu ir natūraliai prišildote namus gaminimo metu išskiriama dujinės viryklės bei orkaitės šiluma.
Palikę praviras virtuvės duris, jau netrukus pastebėsite, kaip namuose pakvimpa gardžiu maistu bei laipsniu kitu aukštyn šokteli temperatūros stulpelis.
Nors svarbu reguliariai vėdinti kambarius, kad juose nesikauptų pelėsis ir drėgmė, o kvėpuojamas oras būtų šviežias, reikėtų vengti ilgą laiką palikti šiek tiek pravirus langus.
Vietoj to, vieną ar du kartus per dieną, geriausia, kai šviečia saulė arba pučia ramus vėjas, keletui minučių plačiau atverkite langus ir įleiskite šviežio oro.
Tokiu būdu patalpa prisipildo daugiau šviežio oro, staiga nenukrenta oro temperatūra bei išvengiate šildymo energijos išeikvojimo.
Žinoma, norint pigiau prišildyti kambarius, ilgalaikėje perspektyvoje neužteks vien pokyčių buities įpročiuose.
Verta pasvarstyti ir apie ilgalaikę grąžą atnešančias investicijas į namų šildymo efektyvumo gerinimą bei ekonomiškesnius šildymo būdus, kurie ilgainiui sumažins šildymo išlaidas bei ženkliai padidins komfortą namuose.
Vienas iš efektyviausių būdų ženkliai pigiau prišildyti kambarius, ilgiau išlaikyti šilumą ir sutaupyti mokesčiams už šildymą – pagerinti namų energinio naudingumo klasę.
Nors tam galima atlikti ir kapitalinį pastato apšiltinimo remontą, tai nėra būtina. Šiuo metu Lietuvoje labai išpopuliarėjo apšiltinimo plokštės, leidžiančios apšiltinti namus (net ir daugiabutyje) iš vidaus.
Įprastai tam naudojama Depron – plona ir lengva izoliacinė putų medžiaga, skirta sienoms, luboms ir grindims šiltinti iš vidaus. Ji pasižymi didele šilumine varža, o tai reiškia, kad neleidžia šilumai išeiti iš jūsų patalpų.
Izoliuodami namus Depron, remiantis šio gamintojo rekomendacijomis, ne tik sumažinsite pelėsio veisimosi tikimybę, bet ir patirsite mažesnius šilumos nuostolius, leisiančius sutaupyti pinigų sąskaitoms už šildymą.
Apšiltinę namus, investuokite į energiškai efektyvesnę, taupesnę ir švaresnę šildymo sistemą.
Infrared underfloor heating yra modernus ir ekonomiškas patalpų šildymo būdas. Šioje sistemoje naudojami elektros pagrindu veikiantys kilimėliai bei plėvelės, kurie, patiesti po grindimis, skleidžia infraraudonuosius spindulius, tiesiogiai šildančius patalpoje esančius daiktus ir žmones, o ne orą.
Tai reiškia, kad šiluma jaučiama net ir esant žemesnei temperatūrai, o šilumos neprarandama dėl skersvėjų ar intensyvesnės ventiliacijos.
Infraraudonųjų spindulių grindinis šildymas pasižymi efektyvesniu energijos naudojimu, nes greičiau įšyla ir palaiko pastovią patalpos temperatūrą.
Tokią šildymo sistemą apjungus su Valstybės remiamomis saulės elektrinėmis, galima sutaupyti net iki 80% mokesčių už šildymą.
Būtent tokia saulės energijos bei elektros pagrindu veikiančios šildymo sistemos kombinacija gali tapti kiekvienos modernios ir tvarios ateities šeimos pasirinkimu.
Pasinaudokite gudrybėmis kaip pigiau prišildyti kambarius ir jau šį sezoną sutaupykite mokesčiams už šildymą.
O jeigu svarstote apie naujos šildymo sistemos įsirengimą arba norite apšiltinti namus – contact us ir mes mielai atsakysime į visus jums rūpimus šios srities klausimus.