Elektrinės šildomos grindys įsirenginėjantiems naują būstą
2022 19 sausioGrindinis šildymas sename name – ar verta įsirengti?
2022 15 kovoPradėjote įsirenginėti naują būstą? O gal svarstote apie turimos, tačiau ekonomiškai nuostolingos šildymo sistemos atnaujinimą? Ar tokiais atvejais šildomos grindys po laminatu būtų logiškas ir efektyvus sprendimas?
Šiame straipsnyje apžvelgsime sausos šildymo sistemos suderinamumą su laminato grindų danga, kad jūs galėtumėte priimti sprendimą remdamiesi ekspertų argumentais.
Kodėl laminatas - toks populiarus pasirinkimas gyvenamuosiuose namuose?
Laminuota grindų danga yra populiarus pasirinkimas tiek įsirengiant naują būstą, tiek renovuojantis jau turimą dėl kelių priežasčių.
Pirma, žmonėms, kurie mėgsta namuose vaikščioti basi arba su kojinėmis, laminatas suteikia šilumą, net jeigu grindys tuo metu yra nešildomos. Taip pat, ši grindų danga yra atspari įbrėžimams, lėtai dėvisi, pasižymi ilgaamžiškumu.
Antra, šio tipo grindų danga pasižymi didele spalvine įvairove – kiekvienas žmogus tikrai ras prie norimo namų interjero idealiai derančias grindis. Be to, šią dangą yra ypač paprasta sumontuoti, tam nereikia nei specialios įrangos, nei klijų, yra išvengiamas džiuvimo laikotarpis.
Visa tai lemia didelę laminuotų grindų paklausą tiek komercinės paskirties, tiek gyvenamosiose patalpose.
Elektros pagrindu šildomos grindys - šio šildymo sezono tendencija
Ženkliai brangstant dujų kainoms, vis daugiau šeimų įsirenginėjant saulės elektrines ir vartotojams persiorientuojant prie žalesnio, tvaresnio energijos vartojimo, sparčiai populiarėja namų šildymas elektra.
Infraraudonųjų spindulių pagrindu veikiantis grindinis šildymas yra patogus ir finansiškai apsimokantis sprendimas. Viena vertus, grindinį šildymą infraraudonaisiais spinduliais galima įrengti be betonavimo, ant turimo grindinio, vadovaujantis nesudėtinga instrukcija.
Antra vertus, tai ypatingai patogus šildymo būdas, kurį lengva reguliuoti termostatu. Jam nebūtina nei atskira patalpa, nei kasdienė priežiūra. Todėl, išvykimas iš namų net ir šaltuoju metų laiku nesukelia jokių papildomų nepatogumų.
Galiausiai, žmonės, savo gyvenamuosius būstus šildantys elektra, pastebi sumažėjusias išlaidas mokesčiams už šildymą. Apjungus infraraudonųjų spindulių grindinio šildymo sistemą su saulės elektrine, ši suma gali sumažėti net iki 80%. Vadinasi, šildymas elektra gali tapti ne tik tvaresnis, bet ir finansiškai naudingesnis pasirinkimas nei šiuo metu turima šildymo sistema.
Šildomos grindys po laminatu: ar realu? Ar apsimoka?
Šildomos grindys po laminatu yra tarpusavyje suderinama ir apsimokanti kombinacija.
Infraraudonųjų spindulių grindinį šildymą galima labai lengvai įrengti po laminuotomis grindimis. Kadangi grindinio šildymo plėvelė nepasižymi aukšta kaitra, nėra pavojaus šiai grindų dangai įkaisti iki pavojingos temperatūros. Todėl, šildomos grindys po laminatu gali būti įrengiamos bene visuose gyvenamuosiuose kambariuose, kuriuose nėra drėgmės tikimybės. (Apie šildomų grindų įrengimą vonios kambaryje skaitykite čia.)
Taip pat, svarbu atkreipti dėmesį į laminato šiluminę varžą. Įprastai, 6 – 10 mm storio laminuotos grindys yra tinkamas pasirinkimas kloti ant šildymo sistemos. Pagrindinė taisyklė, kuria verta vadovautis apsiskaičiuojant šiluminę varžą – kad viršutinis bendras grindų sluoksnis (su paklotu) neviršytų 0,15 m²K/W (šiluminės varžos).
Jums gali būti aktualus straipsnis: Šildomos grindys – kokią dangą rinktis?
Jeigu viršutinio grindų sluoksnio šiluminė varža atitinka rekomendacijas, šildomos grindys po laminatu yra tinkamas sprendimas jūsų patalpoms.
Jeigu norite pasikonsultuoti su infraraudonųjų spindulių grindinio šildymo specialistais dėl šios sistemos įrengimo jūsų namuose arba norite sužinoti daugiau informacijos apie laminuotų grindų suderinamumą su elektros pagrindu veikiančia šildymo sistema, susisiekite su mumis ir mes mielai jus pakonsultuosime.