Ekologiškas namų šildymas, kaip siekiamybės idėja, paplito visai neseniai, bet jau spėjo įsitvirtinti ir tapo vienu dažnesnių pageidavimų. Ekspertai prognozuoja, kad į aplinkai draugiškus sprendimus orientuotas būsto šildymas taps visiškai netolima kiekvieno mūsų ateitimi, kadangi to privalumus jaus ne aplinka, bet ir pats žmogus.
Kaip ekologiškas namų šildymas gali jau šią vasarą tapti jūsų būsto renovacijos tikslu? Kaip turimą būstą paversti energetiškai taupesniu, o energiją šildymui paimti žalesnę ir švaresnę?
Nuo 2021 metų, visi naujai statomi namai turi atitikti aukščiausią energinio naudingumo (A++) energinę klasę. Tokia direktyva buvo priimta Europos Sąjungos lygmeniu, siekiant sumažinti poveikį gamtai bei mažinti energinę priklausomybę.
Nors ši direktyva tiesiogiai neliečia žmonių, jau įsirengusių žemesnės energinio naudingumo klasės būstus, bendra tendencija yra ryški – vartotojai noriai siekia pagerinti savo būstų energinę klasę, renkasi tvaresnius ir žalesnius energinius sprendimus.
Atsirenovavus turimą būstą ir taip pakėlus jo energinio naudingumo klasę, ženkliai pagerėja pastato sandarumas ir taupumas. Tai vienareikšmiškai daro didelę teigiamą įtaką išlaidoms už šildymą. Pavyzdžiui, 40 kv. m., A++ klasės buto šildymo išlaidos žiemą turėtų neviršyti 15 eurų.
Ekologiškas namų šildymas neabejotinai yra pigiausias, energiškai taupiausias ir švariausias pasirinkimas.
Aplinkai ir asmeniniams finansams draugišką šildymą galima pasiekti keliais žingsniais: apsišiltinant namus, įsirengiant švaria energija varomą šildymo sistemą bei apjungiant ją su saulės elektrine, kuri generuotų švarią, nemokamą energiją.
Namų apšiltinimą pirmiausia geriausia pradėti nuo konsultacijos su specialistais, kad šie nustatytų labiausiai šilumai laidžias pastato vietas ir užtikrintų, kad investavus į būsto apšiltinimą, šie pinigai bus tikrai panaudoti tinkamai ir jau kitą šildymo sezoną duos pastebimą grąžą.
Namo ar buto šiltinimui rinkitės naudingojo gyvenamojo ploto ženkliai nesumažinančias medžiagas. Pavyzdžiui, visai neseniai Lietuvoje pasirodžiusios vokiškos putų polistireno plokštės Depron leidžia sumažinti energijos atidavimą aplinkai net 43%, nors plokštės storis nesiekia net 1 centimetro. Tokios medžiagos leidžia pasiekti efektyvaus rezultato tam nepaaukojant gyvenamosios namų erdvės.
Ekologiškas namų šildymas gali būti įgyvendintas pasirenkant švarios energijos grindinio šildymo sistemą. Viena tokių sistemų yra infraraudonųjų spindulių, elektros pagrindu veikantis grindinis šildymas.
Ši šildymo sistema yra švari, taupi ir efektyvi. Infraraudonųjų spindulių grindinio šildymo plėvelė, patiesta po grindimis, šildo ne patį orą, o grindis ir daiktus kambaryje. Todėl, viena vertus, oro kokybė išlieka ypač švari, juo sveika kvėpuoti jautresniems, alergiškiems žmonėms ar mažiems vaikams. O tuo pačiu, šio šildymo būdu sugeneruota šiluma ilgai išlieka kambaryje – net ir pravėrus duris, šiluma greitai nedingsta.
Infrared underfloor heating – vienas taupiausių ir švariausių šildymo būdų, kurio privalumais galite įsitikinti ir jūs.
Apjungus namų šildymo sistemą su saulės kolektoriais, galima pasiekti ypač ekologišką energijos gamybos standartą. Pasinaudojus valstybės teikiama parama saulės elektrinių įsirengimui ir apjungus ją su efektyvia namų šildymo sistema, užtikrinamas aplinkai draugiškas, švarus ir ekologiškas namų šildymas.
Saulės kolektoriai, nors veikia tik šiltuoju metų laiku, gali sutaupyti net apie 70-80% išlaidų šildymui. Tai – kelias į inovatyvius, žalesnius ir energiškai taupesnius namus, kuriuose gera būti.
Taigi, ekologiškas namų šildymas siekiant gyventi energiškai mažiau priklausomuose, švaresniuose ir aplinkai draugiškesniuose namuose yra tikrai realus sprendimas, kurio įgyvendinimo galite imtis dar šią vasarą.
Jeigu jums reikalinga konsultacija namų apšiltinimo, grindinio šildymo įrengimo ar šildymo sistemos apjungimo su saulės elektrinėmis klausimais, drąsiai kreipkitės į grindu-sildymas.lt specialistus ir mes mielai jums padėsime.