Daugelis žmonių, mąstydami apie infraraudonųjų spindulių grindinio šildymo įrengimą, neretai susiduria su esminiais klausimais – ar įmanoma šią sistemą įsirengti vonios bei miegamojo kambariuose, kad šildymas būtų efektyvus?
Nors apie vonios kambario įrengimo galimybes kalbėjome ankstesniame straipsnyje, šiame pateiksime gaires, kurias turite žinoti prieš įsirenginėdami grindinio šildymo sprendimą miegamojo kambaryje.
Tad kodėl grindinis šildymas miegamajame yra ne tik komfortiškas, kiekvienuose namuose tinkantis sprendimas, bet ir yra švari bei ekonomiška alternatyva įprastiniam šildymui?
Vienas iš esminių klausimų, kuris kamuoja žmones, siekiančius energiškai efektyvesnės, švaresnės ir ekonomiškesnės šildymo alternatyvos, yra miegamojo šildymo taupumas.
Miegamasis yra bene vienintelis kambarys namuose, kuriame žmonės įprastai mėgsta (o tai yra ir naudinga sveikatai) palaikyti žemesnę oro temperatūrą nei likusiuose namų kambariuose.
Kadangi prie įprastos temperatūros būna karšta miegoti, žmonės prasiveria langus – kartais net ir labai plačiai – net ir šaltuoju metų laiku. Taip visa šiluma išeina į lauką, o su ja veltui išsieikvoja ir už šilumą sumokėti pinigai.
Todėl tiek paprastas, tiek grindinis šildymas miegamajame neretai yra laikomas visiškai netaupiu.
Kaip šią problemą gali išspręsti tinkamas grindinio šildymo pasirinkimas?
Įsirengus ekonomišką šildymo sistemą (pavyzdžiui, šildymą infraraudonaisiais spinduliais), įmanoma užtikrinti tiek sveikesnį miegą vėsesnėje aplinkoje, tiek taupų šildymą, šių pinigų neišeikvojant veltui.
Infraraudonųjų spindulių grindinis šildymas yra viena ekonomiškiausių šiuo metu egzistuojančių namų šildymo sistemų.
Skirtingai nuo tradicinių šildymo sistemų radiatoriais, kurios veikia konvekcijos principu, infraraudonųjų spindulių grindinis šildymas tolygiai šildo visą grindų paviršių.
Tai reiškia, kad ant grindų nėra jaučiamų šaltų vietų, kambaryje necirkuliuoja karšto ir šalto oro srovės, todėl kambaryje jaučiamas didesnis komfortas ir jaukumas.
Be to, grindinis šildymas yra ir energiškai efektyvesnis nei tradicinės šildymo sistemos, nes patalpai šildyti sunaudojama mažiau energijos.
Taip pat, infraraudonųjų spindulių grindinio šildymo sistema tuo pačiu leidžia išspręsti veltui šildomo (ir tuomet nakties metu, pravėrus langą, išeikvojamo) oro aspektą.
Grindinis šildymas įprastai yra sujungiamas su didelę laisvę reguliuoti nustatymus suteikiančiais termostatais. Šie leidžia reguliuoti temperatūrą konkrečiai kiekvienam kambariui ar, jei namuose yra didesnės sujungtos erdvės, atskiroms namų erdvėms.
Be to, pažangiausi termostatai leidžia nustatyti visiškai skirtingą temperatūrą dienos ir nakties metui.
Dieną, kuomet žmonės miegamajame ilsisi ar užsiima kita ramia, atpalaiduojančia veikla, temperatūra gali būti šiek tiek aukštesnė, panaši į temperatūrą kituose namų kambariuose. O naktį šildymą miegamajame galima išjungti visai arba sumažinti temperatūrą iki minimalios komfortiškos temperatūros.
Toks temperatūrų nustatymas skirtinguose kambariuose skirtingu paros metu leidžia ženkliai sumažinti veltui išeikvojamos šilumos nuostolius ir pagerinti šildymo kokybę.
Dar vienas infraraudonųjų spindulių grindinio šildymo miegamojo kambaryje privalumas yra tas, kad tai yra puikus pasirinkimas alergiškiems ar kvėpavimo takų problemų turintiems žmonėms.
Tradicinės šildymo sistemos, veikdamos konvekcijos būdu, sukelia karšto ir šalto oro srovių maišymąsi, lengviau paskleidžia dulkes ir alergenus po kambarį miego metu. Tai gali sukelti problemų jautresniems žmonėms, mažiems vaikams.
Tuo tarpu infraraudonųjų spindulių grindinis šildymas tolygiai įšildo grindų paviršių ir baldus, todėl oras įšyla palengva, tolygiai, nesukeliant dulkių bei nesuprastinant kvėpuojamo oro kokybės.
Tam, kad visiškai nesunkiai apsiskaičiuotumėte grindinio šildymo plėvelės poreikį ir įsirengtumėte grindinį šildymą miegamajame, turite žinoti keletą esminių punktų.
Pirma, infraraudonųjų spindulių šildymo plėvelė yra klojama visame grindų paviršiuje išskyrus po sunkiaisiais baldais, nebent šie turėtų kojeles, kurios pakeltų baldus nuo grindų paviršiaus bent 3 cm.
Vadinasi, jeigu jūsų miegamojo spinta, lova ar sofa turi tiesioginį svorio sąlytį su grindimis, po šiais baldais negalima kloti plėvelės. Jeigu jie pakelti ir stovi ant kojelių – plėvelę kloti galite.
Antra, pasirinkę infraraudonųjų spindulių grindinio šildymo sistemą, galite nevaržyti savęs dėl grindų dangos pasirinkimo. Šią šildymo sistemą galima kloti po bene visomis grindų dangomis.
Jeigu jus domina grindinio šildymo įrengimo galimybės miegamajame ir norite išgirsti profesionalo nuomonę, pasikonsultuoti ar užsisakyti sumontavimo paslaugą, kreipkitės į grindu-sildymas.lt šildymo ekspertus ir mes mielai padėsime jums namuose mėgautis kokybiška, švaria ir energiškai taupia šildymo sistema.