Sausas grindinis šildymas: kaip sumažinti drėgmę namuose?
2021 23 lapkričioElektrinės šildomos grindys įsirenginėjantiems naują būstą
2022 19 sausioElektrinis kilimėlis grindims gali tapti vienu paprasčiausių ir lengviausiai įrengiamų grindinio šildymo sprendimų tiek naujos, tiek senesnės statybos namuose. Tai – nesudėtingo įrengimo, papildomų įrenginių (ar techninių patalpų) nereikalaujanti sistema, aprūpinsianti patalpas šiluma tiek ankstyvą pavasarį, tiek rekordiniais šalčiais stebinančią žiemą.
Sužinokite, ar elektrinis kilimėlis grindims yra tinkamas pasirinkimas jūsų turimu atveju. Koks jo veikimo principas? Kokių žinių reikia, norint įrengti efektyvią sistemą? Kokios grindų dangos yra tinkamos tiesti ant šios sistemos?
Kokiu principu veikia elektrinis kilimėlis grindims?
Elektriniai grindų šildymo kilimėliai būna dvejopi – jie gali būti tiek plėvelės, tiek tinklelio pavidalo. Vieni populiariausių elektrinių kilimėlių veikia infraraudonųjų spindulių pagrindu, yra pagaminti iš anglies pluošto. Elektrai tekant per anglies pluoštą, plėvelė spinduliuoja žmogui nekenksmingą infraraudonųjų spindulių, t.y. šilumos, srautą.
Pagrindinis grindinio šildymo plėvelę nuo tinklelio skiriantis bruožas – kilimėlį galima naudoti patalpoms, kuriose yra didelė drėgmės tikimybė (pavyzdžiui, sanitariniuose mazguose). Plėvelė yra labiau tinkama įprastiems, sausiems gyvenamiesiems kambariams ar patalpoms šildyti.
Elektrinį kilimėlį galima įbetonuoti vonios kambaryje ar kitame didesnę drėgmės riziką turinčiame kambaryje. Plėvelės įbetonuoti nebūtina, ją galima kloti tiesiai po apsauginiu sluoksniu ir pasirinkta grindų danga.
Elektrinis grindinis kilimėlis (tiek plėvelės, tiek tinklelio pavidalo) yra lengvai valdomas termostatu, jam nėra reikalingos atskiros techninės priežiūros patalpos.
Kokioms dangoms tinkamas elektrinis kilimėlis grindims?
Elektrinis kilimėlis grindims yra tinkamas po bene kiekviena pasrinkta danga. Ypatingai gerai tinka kloti po keramikinėmis ar akmens masės plytelėmis, po laminatu ar kita medienos danga.
Nors infraraudonųjų spindulių plėvelės ir tinkleliai tinkami kloti po bene visomis grindų dangomis, prieš pirkdami konkrečią dangą namams, pasiskaičiuokite, kokią šiluminę varžą sudarys jūsų būsima danga. Idealiu atveju, šiluminė varža neturėtų viršyti 0,15 m²K/W. Orientacinę lentelę bei skaičiavimo gaires rasite šiame puslapyje.
Ar elektriniai kilimėliai pasižymi didesne gedimo rizika?
Elektrinis kilimėlis grindims, priešingai nei yra manoma, pasižymi ypač maža gedimo tikimybe. Dėka itin paprastos, ištobulintos technologijos, sistema veikia taip, kad gedimas būtų faktiškai neįmanomas. Vis tik, net jeigu tokia situacija ir pasitaikytų, šiuolaikinės technologijos leidžia meistrams atvykus pas jus į namus greitai aptikti gedimą ir per trumpą laiką pašalinti jo priežastį.
Taip pat, elektrinė, infraraudonųjų spindulių pagrindu veikianti sistema puikiai tinka net ir itin šaltą žiemą. Kadangi sistemoje nėra vandens, nėra užšalimo ar užsiorinimo tikimybės. Net ir esant dideliam šalčiui, galima išvykti iš namų nesirūpinant nuolatine šildymo sistemos priežiūra ar veikimo palaikymu.
Jus taip pat gali sudominti šie straipsniai:
Namo šildymas saulės kolektoriais ir grindiniu šildymu
Elektrinis kilimėlis grindims, veikiantis infraraudonųjų spindulių pagrindu – efektyvi, ypatingai mažai priežiūros reikalaujanti, ilgai tarnaujančios grindų šildymo sistemos dalis, kuri neabejotinai patiks kiekvienam modernaus ir komfortiško sprendimo ieškančiam žmogui.
Jeigu jus domina elektrinis kilimėlis grindims, norite įsirengti grindinio šildymo sistemą arba turite klausimų ir norite pasikonsultuoti su profesionalais – susisiekite su mumis ir mes mielai atsakysime į visus jums kylančius klausimus, padėsime arba už jus įrengsime aukščiausią komfortą patalpoms suteikiančią šildymo sistemą.