Grindinio šildymo sistema vinilinėms dangoms – įmanoma!
2024 30 gegužėsIndividualių namų šildymo sistema: ir patogu, ir ekonomiška
2024 29 lieposInfraraudonųjų spindulių grindinis šildymas – pastaraisiais metais ypač išpopuliarėjusi Lietuvoje grindų šildymo sistema. Šis šildymo būdas leidžia pasiekti kur kas ekonomiškesnes šildymo sąnaudas lyginant su daugybe alternatyvų, taip ženkliai sutaupant mokesčių už šildymą.
Infraraudonųjų spindulių grindinio šildymo sistema veikia elektros pagrindu ir yra viena iš pažangiausių ir ekonomiškiausių grindinio šildymo metodų.
Tad koks yra elektrinio grindinio šildymo įrengimas? Aptarkime žingsnis po žingsnio.
Kaip veikia infraraudonųjų spindulių grindinis šildymas?
Infraraudonųjų spindulių grindinis šildymas naudoja elektros energiją, kad generuotų šilumą, kurią skleidžia infraraudonieji spinduliai.
Ši sugeneruota šiluma yra panaši į saulės šilumą – ji tiesiogiai šildo objektus ir žmones, o ne orą.
Be to, ši šiluma sklinda tolygiai per grindų paviršių, todėl yra išvengiama šaltų oro tiltų grindų paviršiuje ir yra užtikrinamas komfortiškas mikroklimatas namuose.
Tad jeigu apsisprendėte namuose įsirengti būtent šią grindinio šildymo sistemą, aptarkime aktualiausią klausimą – kaip vyksta elektrinio grindinio šildymo įrengimas?
Elektrinio grindinio šildymo įrengimas: 6 žingsnių procesas
1. Planavimas ir projektavimas
Turbūt pats svarbiausias žingsnis prieš pradedant įrengimo darbus – atlikti kruopštų ir tikslų reikiamų medžiagų poreikio planavimą.
Reikia apskaičiuoti reikiamą šildymo galią ir būsimas sąnaudas atsižvelgiant į patalpos dydį, izoliacijos kokybę ir kitus veiksnius.
Tam, kad šį žingsnį galėtumėte atlikti patys, rekomenduojame pasinaudoti grindinio šildymo elektra skaičiuokle. Suvedę turimų kambarių ploto duomenis, sužinosite būsimas šildymo sąnaudas bei galėsite lengvai apsiskaičiuoti reikiamų šildymo medžiagų kiekį.
Žinoma, jeigu nenorite visko planuoti patys ir jums būtų aktualus tikslus galutinės kainos paskaičiavimas, gautus duomenis atsiųskite mums kaip užklausą (paskutinis žingsnis skaičiuoklėje). Gavę jūsų duomenis, mes jums atsiųsime asmenišką pasiūlymą jūsų namų grindinio šildymo įrengimui.
2. Grindų paruošimas
Grindų paviršius turi būti lygus, švarus ir sausas. Jei grindys yra nelygios, jas reikia išlyginti jūsų pasirinktu būdu – betonuojant arba pasirinkus sausąjį pagrindą.
3. Grindų izoliacinės medžiagos
Kad šiluma nesiskverbtų žemyn ir būtų efektyviai nukreipta į patalpą, ant grindų grunto yra dedama šiluminė izoliacija. Šiam tikslui, galite naudoti polistireninį pagrindą Depron, kuris apsaugos nuo šilumos praradimų ir nesugers vandens.
Jeigu planuojate įsirenginėti vinilinę grindų dangą, rekomenduojame šiame ir tolimesniuose žingsniuose naudoti sistemą, pritaikytą būtent infraraudonųjų spindulių grindiniam šildymui po viniline grindų danga Secura Heat Vinyl.
4. Klojama infraraudonųjų spindulių grindinio šildymo plėvelė
Ant paruošto grindų paviršiaus klojama infraraudonųjų spindulių grindinio šildymo plėvelė Varme Plus.
60 arba 80 W/m2 infraraudonųjų spindulių plėvelė yra klojama variniu paviršiumi žemyn.
Tačiau, jeigu įsirenginėjate šildomas grindis vonios arba tualeto kambariuose, kuriuose yra tikėtina didesnė drėgmės rizika, tokiu atveju vietoje Varme Plus plėvelės (idealiai tinkančios sausoms patalpoms šildyti) rekomenduojame kloti Warmset Black grindinio šildymo tinklelius.
Šie tinkleliai idealiai tinka montuoti išlyginamajame arba klijų sluoksniuose. O taip pat, jie tinka šlapiam montavimui po akmens masės, keramikos ar kitomis grindinėmis plytelėmis.
5. Elektros instaliacija
Elektros instaliacija turi būti atliekama profesionaliai, siekiant užtikrinti saugumą ir tinkamą sistemos veikimą. Visus šiuos darbus galite atlikti patys arba pasisamdyti profesionalius grindinio šildymo įrengime besispecializuojančius elektrikus.
Daugiau informacijos ir orientacinė užsakymo kaina – čia.
6. Grindų dangos montavimas
Paskutinis žingsnis yra grindų dangos montavimas. Ant infraraudonųjų spindulių plėvelės galima dėti įvairias grindų dangas, tokias kaip parketas, laminatas ar kiliminė danga.
Ant infraraudonųjų spindulių tinklelio (sanitariniuose mazguose) galima kloti akmens masės, keramikos ar kitas grindines plyteles.
Elektrinio grindinio šildymo įrengimas: visos reikiamos medžiagos
- Juodgrindės
- Ekstrudinis polistirenas (pagrindas) Depron
- Infraraudonųjų spindulių plėvelė
- Gnybtai, kuriais jungiama su varine juosta. Suspaudžiamos specialiomis replėmis, nors galima ir su įprastomis spaudžiant kelis kartus.
- Termostatas reguliuojantis temperatūrinį režimą
- Butilo juosta kontaktų izoliavimui
- Maitinimo laidai
- Temperatūros daviklis ir laidas
- Klijuojanti juosta infraraudonųjų spindulių plėvelės jungimui
- Klijuojanti juosta šilumą izoliuojančiai plėvelei
Elektrinio grindinio šildymo įrengimas su profesionalais
Elektrinio grindinio šildymo įrengimas – paprasta, kai turite profesionalią pagalbą. Kreipkitės į grindu-sildymas.lt profesionalus ir mes mielai patarsime tiek dėl reikiamų medžiagų poreikio apskaičiavimo, tiek įrengimo, montavimo ar elektros įrengimo klausimais.