infraredinis grindinis šildymas
Paskelbta / autorius Austėja Šidlauskaitė / Aktuali informacija, Prieš įrengimą

Infraredinis grindinis šildymas – ir namams, ir biurui

Infraredinis grindinis šildymas, arba kitaip, infraraudonųjų spindulių grindinis šildymas, yra elektros pagrindu veikianti šildymo sistema, griaunanti visus mitus apie didžiules šildymo sąskaitas šildant elektra.

Dėl savo technologinių ir eksploatacijos savybių, infraredinis grindinis šildymas yra vienas optimaliausių sprendimų ne tik gyvenamosioms patalpoms, bet ir biurui ar kitoms viešosioms erdvėms. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip ir kodėl infraraudonųjų spindulių šildymas yra tvirtai rinkoje įsitvirtinantis šildymo būdas tiek namų, tiek biurų patalpoms.

Kaip veikia infraredinis grindinis šildymas?

Infraraudonųjų spindulių šildymo sistema pasižymi kitokiomis nei įprasto (pvz. centrinio šildymo radiatoriais) šildymo būdo savybėmis. Po grindimis yra tiesiama vientisa anglies pluošto šildymo plėvelė, kuri, prijungta prie elektros, generuoja žmogaus kūnui artimą infraraudonųjų spindulių emisiją.

Dėl šios priežasties, infraraudonųjų spindulių bangos šildo ne orą, bet tiesiogiai žmogų ir patalpoje esančių daiktų paviršių. Taip išvengiama padidėjusios dulkių cirkuliacijos (kylančios dėl viename kambario kampe esančių radiatorių bei jų sukeliamų stiprių karšto ir šalto oro srovių).

Kadangi grindų šildymo plėvelė klojama po visomis grindimis ir ji neįkaista iki didelės temperatūros, oro ir, atitinkamai, dulkių srautai nesusidaro. Šildymas yra tolygus, tylus ir švarus, tinkantis jautriems, alergiškiems žmonėms.

Paprastas įrengimas – svari priežastis atsinaujinti

Dėl itin paprasto įrengimo, infraredinis grindinis šildymas yra dažnas pasirinkimas tiek statant naują namą ar biurą, tiek atsinaujinant patalpas ar įsirengiant papildomą šildymą.

Infraraudonųjų spindulių plėvelė montuojama į įvairaus tipo grindis: gali būti įbetonuojama (bet neprivaloma), gali būti klojama po bene visomis grindų dangomis (laminatas, plytelės, medžio grindys ir pan.)

Šis šildymo būdas nereikalauja sudėtingo pasiruošimo ar grindų iškėlimo privalomai jas betonuojant – plėvelė gali būti tiesiogiai klojama po norimomis grindimis. Tai ne tik sutaupo daug resursų, bet ir yra greitai, patogiai ir ilgam įdiegiama sistema bet kokiose paskirties patalpose.

Taip pat, jei žiemą biure darbuotojai šąla, nes nepakanka patalpose esančio šildymo, galima įdiegti šį grindinį šildymą kaip papildomą šildymo šaltinį. Šiam tikslui užtektų tik 60-80W plėvelės. Ji papildytų esamą šildymo sistemą, palaikytų optimalią temperatūrą patalpose ir taip užtikrintų aukšto komforto lygio darbo sąlygas žmonėms.

Tylą vertinantiems žmonėms

Kita priežastis, kodėl infraredinis grindinis šildymas yra toks populiarus šių dienų pasirinkimas gyvenamiesiems namams ir biurų erdvėms – tylus veikimas. Ši šildymo sistema yra visiškai begarsė. Tai reiškia, kad nesigirdi trikdančio vandens burbuliavimo radiatoriuose ar vandens vamzdeliuose, nėra nuolat veikiančio katilo, kurie visi sukuria papildomą triukšmo taršą. Šiame tylos kaip prabangos amžiuje, infraraudonųjų spindulių šildymas leidžia lengviau susikaupti, atsipalaiduoti, pailsėti nuo triukšmingo aplinkinio pasaulio ir išties pasimėgauti komfortu.

Ekonomiškumas šildant elektra

Nors ilgai buvo tikima, kad elektra yra pats brangiausias šildymo būdas, inovatyviomis technologijomis kurtos šildymo sistemos, 100% efektyviai panaudojančios elektros energiją, paneigia šį mitą.

Varme Plus, modernus infraraudonųjų spindulių šildymo būdas, vidutiniškai sutaupo apie 20-30% mokesčių už šildymą (lyginant su įprastiniais šildymo būdais) bei pareikalauja kur kas mažesnių įrengimo kaštų. Tai yra dar viena priežastis, kodėl ši šildymo sistema taip populiarėja tiek gyvenamuosiuose namuose, tiek darbo paskirties patalpose.

Daugiau apie grindinio šildymo kainą ir šildymo ploto apskaičiavimą skaitykite čia.

Jeigu jus domina infraraudonųjų spindulių grindų šildymo sistemos įrengimas jūsų namuose ar biure, pasikonsultuokite su ekspertais ir sulaukite patikimų atsakymų į visus jums rūpinčius klausimus. Daugiau informacijos rasite mūsų svetainėje.