Elektra šildomos grindys - tvarus šildymas
Paskelbta / autorius Austėja Šidlauskaitė / Aktuali informacija

Elektra šildomos grindys – tvarus šildymas

Vis aštrėjant diskusijoms apie klimato kaitą ir aplinkosaugos problemas, didelė dalis vartotojų tvirtina sąmoningai pradėję keisti įpročius. Vieni tausoja elektros energiją bei vandenį namuose ir darbovietėje. Kiti renkasi tvaresnius, ilgiau tarnaujančius drabužius, prietaisus ir gaminius. Šiandieninis vartotojas visais būdais prisideda prie tvaresnio rytojaus kūrimo dar šiandien.

Dėl šios tendencijos, sąmoningų vartotojų dėmesys vis sparčiau krypsta į namų šildymo sprendimus, draugiškus aplinkai. Vienas tokių – elektra šildomos grindys. Be įprastinių ekonomijos, švaros ir patogumo privalumų, skandinavai, estai, latviai ir lietuviai noriai renkasi šį šildymo būdą dėl išskirtinių tvarumo, patikimumo ir energijos tausojimo savybių.

Tad kaip ir kodėl elektra šildomos grindys yra tvarus, energiją tausojantis šildymo pasirinkimas namams?

Skaitykite ir sužinokite.

Elektra šildomos grindys – taupus, energijos resursus tausojantis šildymas

Viena iš šildymo sistemų, paliekanti mažiausią pėdsaką žemei (beje, ir piniginei), yra infraraudonųjų spindulių grindinis šildymas. Unikalios technologinės savybės ir itin naudingas energijos panaudojimas leidžia šiai sistemai įsitvirtinti tarp gamtai draugiškiausių šildymo sprendimų.

Šis šildymo būdas, priskiriamas elektriniam grindiniam šildymui, veikia infraraudonųjų spindinių principu – į patalpą yra spinduliuojami spinduliai, kurie pasižymi teigiamomis savybėmis ne tik žmogaus sveikatai, bet ir aplinkai. Svarbu paminėti, kad infraraudonuosius spindulius taip pat spinduliuoja mus gerai pažįstami objektai – saulė ir ugnis (pvz. infraraudonųjų spindulių pernešamą šilumą puikiai jaučiame sėdėdami prie laužo ar židinio).

elektra šildomos grindys - jaukūs namai

Kitas svarbus aspektas – įjungta infraraudonųjų spindulių plėvelė šildo ne orą (kaip kad yra įprasta šildant konvekcijos būdu, pavyzdžiui, radiatoriais), o tiesiogiai kaitina daiktų paviršių. Dėl šios priežasties šiluma patalpoje išlieka kur kas ilgesnį laiką, o palaikyti šilumą sunaudojama gerokai mažiau elektros energijos.

Bereikšmį energijos švaistymą iliustruoja visiems puikiai žinomas scenarijus, kai patalpose, šildomose centriniu šildymu, radiatoriai dirba pilnu pajėgumu ištisą parą, o žmonėms patalpose būna taip karšta, sausa ir tvanku, kad vidury žiemos belieka laikyti pravertus langus. Šitokio energijos švaistymo scenarijų išvengiama namuose įsirengus grindinį šildymą.

Pirma, jūs patys visada galite nustatyti norimą temperatūrą kambaryje. Antra, šildant namus šiuo šildymo būdu, šiluma laikosi visuose paviršiuose – pravėrus langą ji nėra greitai atiduodama aplinkai, todėl grindinio šildymo plėvelei užtenka veikti vos kelias valandas per dieną, kad palaikytų optimalią kambario šilumą.

Be to, įrengimo metu naudojamos izoliacinės medžiagos užtikrina dar geresnį šilumos išlaikymą šildomame kambaryje. Sutaupyta energija iš ties pradžiugina mažesnėmis šildymo sąskaitomis gale mėnesio.

Saulės elektrinė ir elektra šildomos grindys – ideali kombinacija

Kitas itin aplinkai draugiškas sprendimas – saulės elektrinės ir šildomų grindų kombinacija namuose. Šiuo metu, kai valstybė teikia paramą saulės elektrinių įrengimui, įsirengti saulės elektrinę ant namo stogo ar kieme tampa bene didžiausią grąžos garantiją turinčia investicija.

Toks kombinuotas saulės elektrinės ir ekonomiško infraraudonųjų spindulių grindinio šildymo sprendimas vidutiniškai sutaupo apie 70-80% įprastinių kaštų už šildymą.

elektra šildomos grindys ir saulės elektrinė

Didžiausias privalumas – elektra šildomos grindys, apjungtos su saulės elektrine, taps dar ekologiškesniu ir tvaresniu pasirinkimu, vedančiu švaresnės ateities link. Tokiu būdu, didžioji dalis panaudojamos energijos ateis iš atsinaujinančio energijos šaltinio ir natūralaus gamtinio resurso – saulės energijos. Taip galėsite būti tikri, kad jūsų namai ne tik taupys jūsų pinigus, bet ir prisidės prie bendro siekio švarinti aplinką.

Galiausiai svarbu paminėti, kad elektra šildomos grindys yra negendantis, ilgametę garantiją turintis gaminys. Visos www.grindu-sildymas.lt e-parduotuvėje prekiaujamos „Varme Plus“ plėvelės turi 10 metų garantiją. Tinkamai sumontavus, o naudojimosi metu mechaniškai nepažeidus plėvelės, ši tarnauja visą gyvenimą.

Jeigu jus domina grindinio šildymo sistemos įrengimas, saulės elektrinės įrengimo klausimai, ar paprasčiausiai norite pasikonsultuoti su srities ekspertais, susisiekite su mumis jums patogiais kontaktiniais duomenimis ir mes atsakysime visus jūsų klausimus.

Juk elektra šildomos grindys – investicija, kuri atsipirks ne tik jums, bet ir ateities kartoms.