Šildomos grindys po laminatu: ar įmanoma?
2022 17 vasarioKaip sumažinti šildymo sąnaudas?
2022 14 balandžioĮsigijus senesnės statybos nekilnojamąjį turtą arba jame gyvenant jau ilgus metus, šio šildymo sezono sąskaitos ne vieną privertė suabejoti turima namų šildymo sistema. Ar tikrai nėra ekonomiškesnio sprendimo?
Nemaža dalis planuojančių atsinaujinti šildymo sistemą prioritetą teikia grindiniam šildymui. Tai – ypač patogi, visiems interjerams tinkanti, maloniai kojas namuose šildanti sistema. Tačiau kiek realus yra grindinis šildymas sename name? Ką būtina apsvarstyti?
Grindinis šildymas sename name - ar realu?
Grindinis šildymas sename name yra tikrai realus sprendimas. Vis tik, svarbu suvokti, kad tiesiog atnaujinus pastato šildymo sistemą ir neatlikus jokių papildomų energijos poreikį sumažinančių darbų, pasato energinė klasė išliks žema. Šilumai pralaidžios sienos ir lubos aplinkai veltui atiduos daug sugeneruotos šilumos. Tai neabejotinai padidins energijos suvartojimą ir, atitinkamai, išlaidas.
Namo apšiltinimas - vienas esminių pasiruošiamųjų darbų
Jeigu svarstote apie šildymo sistemos atsinaujinimą, vertingiausia būtų pradėti nuo namo apšiltinimo darbų, taip izoliuojant šilumą leidžiančias pastato vietas, pagerinant pastato energinę klasę.
Pastato apšiltinimui tikrai nebūtina kloti ypač storo izoliacinių medžiagų sluoksnio, taip sumažinant vertingą kambario plotą. Inovatyvios, plonos, vokiečių gamybos Depron izoliacinės plokštės gali sumažinti šilumos atidavimą į aplinką net iki 43 % (lyginant su neizoliuota 24 cm storio plytų siena).
Taip pat, svarbu įvertinti ir pastato pagrindą. Kartais senos statybos pastato grindyse kaupiasi drėgmė, ypatingai jeigu kadaise buvo sudėtos medinės grindys. Jeigu planuojamas būtent grindinis šildymas sename name, tuomet svarbu užtikrinti saugų pagrindą, t. y., pasižymintį žemu drėgmės lygiu. Nors grindinio šildymo įrengimui nėra reikalingas betonavimas, tai gali būti logišku namo renovacijos ir ilgaamžio, sauso pastato pagrindo užtikrinimo žingsnis.
Sąlyginai nedidelė pradinė investicija
Tiek įsigijus ir norint atsirenovuoti senos statybos namą, tiek ilgus metus jame gyvenant ir nusprendus pasikeisti šildymo sistemą, renovacija neabejotinai pareikalauja nemenkų investicijų. Todėl, visada rekomenduotina atkreipti dėmesį į grindino šildymo įrengimo kainą.
Būtent dėl piniginei draugiškos pradinės investicijos, infraraudonųjų spindulių grindinis šildymas tampa populiariu būsto šildymo pasirinkimu. Grindinis šildymas sename name gali atsieiti vos iki 4 tūkstančių eurų (100 m2 plotui). Tai yra viena mažiausiai pradinių investicijų reikalaujanti šildymo sistema.
Jeigu namo renovacijos metu yra ženkliai pagerinama pastato energinė klasė, net ir elektros pagrindu šildomos grindys taps vienu labiausiai apsimokančių šildymo pasirinkimų.
Kaip galima sutaupyti mokesčiams už šildymą?
Tam, kad įsirengus grindinį šildymą net ir senos statybos name šis greitai atsipirktų, rekomenduojama apgalvoti ir papildomas sutaupymo galimybes.
Šiuo metu Europai persiorientuojant prie žalesnės, labiau nepriklausomos energijos gavybos būdų, privatūs ūkiai yra ypač skatinami pereiti prie natūraliai atsinaujinančių resursų išnaudojimo.
Kieme ar tiesiog ant namo stogo įsirengus saulės elektrinę, galima padengti net iki 80 % šildymo išlaidų. Kiekvienais metais yra vykdomos įvairios paramos ir suteikiamos subsidijos fiziniams asmenims, kad šie įsirengtų vos per 3-5 metus atsiperkančius saulės kolektorius.
Su saulės kolektoriais, grindinis šildymas sename name gali tapti finansiškai apsimokančiu pasirinkimu, kuriančiu švaresnį rytojų visai šeimai ir kaimynystei.
Jeigu jums reikalinga eksperto konsultacija grindinio šildymo įrengimo bei saulės kolektorių paramos gavimo ar montavimo klausimais, kreipkitės į infraraudonųjų spindulių grindinio šildymo specialistus, kurie noriai jums padės išspręsti kylančius klausimus ir patars dėl geriausių pasirinkimo galimybių jūsų turimu atveju.