Infraraudonų spindulių grindų šildymo nauda
2019 15 gegužėsGrindinis šildymas elektra – kaina nebūtinai kandžiojasi
2019 24 spalioekonomiška šildymo alternatyva, giriama lietuvių
Rinkdamiesi namų šildymo variantą, dažniausiai žmonės renkasi pagal keletą svarbių kriterijų – įrengimo kainos, eksploatacijos išlaidų, mokesčių už šildymą sumos, o vėliau ir pagal kitus, ne mažiau svarbius kriterijus, kaip naudą sveikatai, kokybišką oro klimatą namuose, drėgmės lygį namuose ir t.t.
Korėjiečių įmonės „IR technika“ ištobulinta technologija – infraraudonųjų spindulių grindinis šildymas – leidžia mėgautis daugybe privalumų vienu metu: namuose įsirengę infraraudonųjų spindulių grindinio šildymo sistemą, generuosite taupią ir itin švarią namų šilumą, kuri tuo pačiu užims nedaug vietos ir bus lengvai prižiūrima.
Grindinis šildymas infraraudonaisiais spinduliais – kas tai? Kaip tai veikia?
Infraraudonųjų spindulių grindinis šildymas veikia visiškai nesudėtingu būdu – po grindimis patiesta grindinio šildymo plėvelė infraraudonųjų spindulių pagalba šildo aplinkinius daiktus, patį žmogaus kūną, o ne tiesiogiai veikia orą.
Taip išgaunamas nepažeistas, neišdegintas, aukštos kokybės oras patalpose, nėra temperatūrų skirtumo tarp grindų ir lubų. Taip pat, aplinka sušyla greičiau ir šiluma išlaikoma efektyviau, nes įšyla patys daiktai, o ne kaitinamas oras patalpoje.
„Pavyzdžiui, stovėdami prie lango, pro kurį spinduliuoja saulė, jaučiame malonią šilumą, bet oras lieka gaivus. Tokiu pat principu veikia ir infraraudonųjų spindulių šiluma, kurią skleidžia korėjiečių sukurta „VarmePlus“ plėvelė, klojama po beveik visomis grindų dangomis,
– aiškino įmonės „Heatpliusas“ direktorius D.Slavinskas. –
Nuo infraraudonųjų spindulių įšyla kūnai, daiktai, visur jaučiama jauki šiluma, nors temperatūra būna šiek tiek žemesnė nei šildant konvekciniu būdu. Taip yra dėl to, kad šilumą pradeda spinduliuoti aplinkiniai daiktai.“
Infraraudonųjų spindulių grindų šildymas – pranašesnis už kitas šildymo sistemas
Gyvename platumoje, kur saulės spindulių per metus gauname mažai. Ilgai tenka būti patalpose, kurios šaltuoju metų laiku šildomos konvekciniu būdu.
Jis yra įprastas, bet ne pats sveikiausias žmogui. Įkaitinti radiatoriai šildo orą, šis kyla į viršų ir leidžiasi žemyn jau vėsdamas. Todėl neretai viršuje jaučiame troškų orą, o apačioje kojoms būna vėsu.
Konvekcijos metu kartu su šilumos srautais kyla ir dulkės. Tai gali tapti tikra kančia sergantiems astma ar dulkėms alergiškiems žmonėms. Grindinis šildymas elektra ar vandeniu, nors ir yra efektyvesnis nei radiatorinis, bet irgi šildo patalpas konvekciniu būdu, tai yra sušildo orą.
Tuo tarpu infraraudonųjų spindulių grindinis šildymas veikia kitokiu, ne konvekciniu būdu. Spinduliuojama šiluma, kuri sklinda infraraudonosiomis bangomis, tiesiogiai šildo tik mūsų kūnus ir daiktų paviršius – oras lieka gaivus ir sveikas, nepažeidžiama jo kokybė.
Įmonės „Heatpliusas“, kuri jau šešerius metus dirba su infraraudonųjų spindulių šildymo sistemomis, direktorius Dainius Slavinskas aiškino, kad tokiu būdu namuose sukurta šiluma yra visiškai tapati gamtinei šilumai, gaunamai iš saulės, todėl yra natūrali ir priimtiniausia organizmui.
Ekonomiška šildymo alternatyva
Keleri metai Lietuvoje gausėja namų ir visuomeninių pastatų, kurie šildomi taupiu, paprastu ir, svarbiausia, itin naudingu sveikatai būdu – infraraudonaisiais spinduliais. Infraraudonieji spinduliai šimtu procentu visą sunaudotą energiją paverčia naudingąja šiluma. Infraraudonųjų spindulių plėvelės veikimui reikalinga elektros energija, bet jos įrengimo ir eksploatavimo sąnaudos daug mažesnės palyginus su kitomis šildymo sistemomis.
Infraraudonųjų spindulių grindinio šildymo sistema sutaupo apie 20-30% mokesčių už šildymą bei eksploataciją, lyginant su kitomis šildymo sistemomis.
Norint įrengti infraraudonųjų spindulių grindinio šildymo sistemą A+ energetinės klasės name (apie 100 m²), šios sistemos įrengimas kainuoja apie 2500 eurų. Tai yra du, tris kartus pigiau nei kitos šildymo sistemos.
Būtent todėl infraraudonųjų spindulių grindinis šildymas yra ekonomiškas būdas, kuris suteikia maloniai šiltų grindų ir patalpų malonumą.
Įmonė „Heatpliusas“ korėjiečių sukurtą produktą atstovauja ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje, Estijoje ir Norvegijoje.
„Šio produkto populiarumas auga dėl naudos sveikatai, patogumo, ekonomijos, nes infraraudonaisiais spinduliais šildomi namai ilgiau išlieka šilti net ir įleidus šalto oro srautą per duris ar langą. Taip yra dėl to, kad paviršiai vėsta daug lėčiau nei oras“, – kalbėjo D.Slavinskas.
Puikiai tiks net ir mažoms erdvėms
Pasak įmonės direktoriaus Dainiaus Slavinsko, po grindų danga patiesta „Varme plus“ plėvelė ir termoreguliatoriai kainuoja mažiau nei bet kuri kita kokybiškai įrengta šildymo sistema. „Jai nereikia jokios priežiūros, plėvelė patiesiama po grindimis, o įranga paslėpta nuo akių ir neužima jokios erdvės namuose“, – teigė jis.
Aukštos kokybės klimatas namuose
Natūraliais gamtos spinduliais šildomi namai turi sausas sienas, jose nesikaupia kondensatas, todėl nėra jokių sąlygų atsirasti pelėsiui. Juk šis kenkėjas mėgsta drėgnas ir vėsias patalpas, o veikiant infraraudoniesiems spinduliams visur vyrauja sausas ir gaivus, nepriplėkęs oras.
Tad infraraudonųjų spindulių grindinis namų šildymo variantas yra puikus pasirinkimas šeimoms su vaikais ar kitais jautresniais šeimos nariais.
Grindinio šildymo infraraudonais spinduliais nauda sveikatai
Nors internete apstu straipsnių, bandančių sumenkinti infraraudonųjų spindulių naudą žmogaus organizmui, jie paprastai nesiremia jokiais moksliniais tyrimais, o tvirtina kalbinę specialistus (tačiau nenurodo konkrečių jų pavardžių ir išsilavinimo šioje srityje).
Šiame straipsnyje pateikiamos išvados paremtos moksliniais tyrimais, iš patikimų pasaulinių interneto šaltinių.
Medicinoje jau seniai pastebėta saulės šilumos nauda ir imta taikyti infraraudonųjų spindulių seansus. Jais gydomi žmonės kenčiantys nuo artrito, sąnarių skausmo, sustingusių raumenų, sausgyslių ir raiščių sužeidimų. Šie spinduliai skatina greitesnį savaiminį kūno gijimą, padeda pašalinti iš organizmo susikaupusias kenksmingąsias medžiagas. Žmonės jį patiriantys mažiau skundžiasi odos bėdomis, sustiprėja jų imunitetas.
Infraraudonųjų spindulių šiluma teigiamai stimuliuoja kraujo apytaką, kraujagysles. NASA tyrimai rodo, kad stimuliavimas infraraudonaisiais spinduliais – efektyvus būdas norint palaikyti stabilią astronautų širdies kraujagyslių veiklą ilgesnių kosminių skrydžių metu. Būtent infraredinais spinduliais inkubatoriuose šildomi kūdikiai.
Po kokiomis dangomis gali būti klojama grindinio šildymo plėvelė?
Infraraudonųjų spindulių plėvelę galima kloti po įvairia grindų danga, kaip parketas, laminatas, linoleumas, kilimas, plytelės, betoninės grindys ir pan. Efektyviausia ją yra įbetonuoti, bet galima kloti ir po bet kokiu kitu paviršiumi.
Infraraudonųjų spindulių grindinio šildymo plėvelės apdengimui grindų sluoksniu galioja viena bendra taisyklė – viršutinis bendras grindų sluoksnis (su paklotu) neturi viršyti 0,15 m²K/W (šiluminės varžos). Esant didesnei šiluminei varžai, reikėtų rinktis kitą grindų dangą. Lentelę, kuri nurodo orientacines grindų šilumines varžas, galite rasti čia.
Įrengimas ir eksploatacija
Grindinio šildymo infraraudonais spinduliais kainą, nepriklausomai nuo jūsų namo klasės, galite apskaičiuoti pasinaudodami grindinio šildymo kainos skaičiuokle.
Infraraudonųjų spindulių grindų šildymo sistemą galite nesunkiai suinstaliuoti namuose patys, naudodamiesi mūsų montavimo vadovu. Tačiau to daryti neprivalote – mielai jums padės mūsų profesionalus elektrikas (susisiekite), kuris turi daugiametę patirtį grindinio šildymo sistemų sumontavime ir priežiūroje.
Plačiau apie grindinį šildymą infraraudonais spinduliais galite sužinoti naršydami mūsų svetainėje – www.grindu-sildymas.lt.