Grindinis šildymas infraraudonaisiais spinduliais
2019 23 spalioŠildymo sistemų palyginimas namams
2019 11 lapkričioGrindinis šildymas elektra - taupus šildymas be jokių rūpesčių
Rinkdamiesi namų šildymo būdą pirmiausiai skaičiuojame, kiek kainuos šilumos gamyba. Bet nemažiau svarbus kriterijus yra išlaidos įrangai, jos montavimui, laiko sąnaudos pasirengti šaltam laikotarpiui, galimi gedimai. Korėjiečių sukurta „Varme plus“ grindų šildymo technologija, veikianti infraraudonųjų spindulių pagalba, leidžia nušauti iškart kelis zuikius – gauname taupų šildymą, sveiką namų klimatą, nesudėtingą ir neužimančią namuose vietos įrangą, kuri dešimtmečiais nekelia rūpesčių.
Namų šildymo būdų eksploatacijos palyginimas
Sukurtas ne vienas šildymo būdas, nuolat tobulinamos technologijas, todėl išsirinkti sau tinkamiausią variantą nėra lengva.
Šildymo būdas kietu kuru yra pigiausias, bet tik tuo atveju, jei vertinsime vien išlaidas pirkti malkas, briketus ar granules. Norint turėti efektyviai veikiančią tokio tipo šildymo sistemą tenka nemažai investuoti: name privalo būti kokybiškai pastatytas kaminas su įdėklu, katilinė, vamzdynas, akumuliacinė talpa, katilas, radiatoriai. Taip pat, reikia numatyti vietą kietam kurui, turėti, kur pilti pelenus, skirti laiko įkūrimui, žiemą negalima ilgesniam laikui palikti namų.
Mažiau rūpesčių reikalauja šildymas dujomis, bet šios sistemos įrengimas irgi reikalauja didelių investicijų. Dar daugiau tenka išleisti įsirengiant naujesnių technologijų sistemas: gruntas-vanduo, oras-vanduo, oras-oras.
Pats paprasčiausias variantas yra šildymas elektra, bet senomis, tradicinėmis priemonėmis išgauta energija atsieina brangiausiai. Be to, visi minėti būdai turi bendrą didelį minusą – nemenką gedimo tikimybę ir dar dažniausiai tai atsitinka spaudžiant šalčiams, kai įrenginiai intensyviai eksploatuojami.
Keleri metai Lietuvoje gausėja namų ir visuomeninių pastatų, kurie šildomi taupiu, paprastu ir, svarbiausia, itin naudingu sveikatai būdu – infraraudonaisiais spinduliais. Jie šimtu procentu visą sunaudotą energiją paverčia naudinga šiluma. Infraredinių spindulių grindų šildymo plėvelei reikalinga elektros energija, bet jos sąnaudos daug mažesnės nei elektriniams radiatoriams.
Pasak įmonės „Heatpliusas“ direktoriaus Dainiaus Slavinsko, po grindų danga patiesta „Varme Plus“ plėvelė ir termoreguliatoriai kainuoja mažiau nei bet kuri kita kokybiškai įrengta šildymo sistema. „Jai nereikia jokios priežiūros, įranga paslėpta nuo akių ir neužima jokios erdvės namuose“, – teigė jis.
Infraraudonųjų spindulių grindinis šildymas - šildo tada, kai reikia
Bet kokiu kuru šildomi radiatoriai daug energijos atiduoda ne ten, kur jos labiausiai reikia – įšilęs oras pirmiausiai keliauja į viršų prie lubų. Tik po to jis leidžiasi žemyn, deja, vis labiau vėsdamas. Tam, kad palaikytų komfortabilią šilumos konvekciją radiatoriai privalo būti įkaitinti iki 70 laipsnių šilumos. Daug efektyvesnis grindinis šildymas – tada užtenka, kad vamzdžiais cirkuliuotų iki 24 laipsnių šilumos ir patalpose pasiekiamas daug didesnis komfortas nei radiatoriais. Tačiau ir šis būdas turi nemalonią savybę, įšilusio oro srautas yra troškus, vykstant konvekcijai sukuriami srautai, kurie kelia dulkes.
Šių minusų neturi „Varme Plus” infraraudonųjų spindulių grindinio šildymo technologija. Taip yra dėl to, kad infraraudonieji spinduliai, sklisdami patalpoje įšildo daiktų paviršius, tuo tarpu oras lieka neišdegintas ir gaivus. Įšilę daiktai patys spinduliuoja šilumą ir išsaugo ją ilgiau nei oras, šiluma tolygiai pasiskirsto po visą patalpą. Kai tik pasiekiama šeimininkų nurodyta termoreguliatoriuje nustatyta temperatūra, „Heat Plus“ sistema išsijungia. Pradėjus vėsti ji vėl įsijungia. „Galimi įvairūs šildymo rėžimai kiekvienai patalpai, įvairiam paros laikui pagal poreikį. Tai taip pat padeda sutaupyti, nes infraraudonieji spinduliai labai greitai sukuria reikiamos temperatūros šilumą būtent tada, kai jos reikia, o kai ne – palaiko minimalų sausą ir patalpoms sveiką atmosferą. Tai taip pat padeda sutaupyti, nes neeikvojama energija apšildyti namų vietų, kur jos tuo metu nereikia“, – aiškino D.Slavinskas.
„Varme Plus“ plėvelė montuojama po įvairia grindų danga. Plėvelę geriausia įbetonuoti dėl gero įšilimo, bet ją galima kloti ir ant bet kurio kito pagrindo.
Nauda žmonių sveikatai ir namui
Infrarediniai spinduliai neleidžia vėsti sienoms, jos visada būna sausos, nesikaupia kondensatas, o tai ne tik taupo šilumą namuose, bet ir neleidžia atsirasti pelėsiui. Šis šildymo būdas ypač tinkamas žmonėms, sergantiems astma ar kitomis kvėpavimo takų ligomis bei turintiems alergiją dulkėms. Infrarediniai spinduliai yra tapatūs saulės spinduliams, kurių bangos ilgis ne tik nekenksmingas sveikatai, bet ir teigiamai veikia odą, kraujagysles, širdies veiklą, raumenis, imunitetą.
Įmonė „Varme Plus“ korėjiečių sukurtą produktą atstovauja Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Norvegijoje. „Šio produkto populiarumas auga dėl naudos sveikatai, patogumo, ekonomijos, nes infrarediniais spinduliais sušildyti namai ilgiau išlieka šilti net ir įleidus šalto oro srautą per duris ar langą. Taip yra dėl to, kad paviršiai vėsta daug lėčiau nei oras“, – kalbėjo D.Slavinskas. Jei name įdiegiama saulės baterijų jėgainė sutaupoma, dar daugiau.
Plačiau apie grindinį šildymą infraraudonais spinduliais galite sužinoti naršydami mūsų svetainėje – www.grindu-sildymas.lt arba susisiekę su mumis.