Ieškote idealaus namų šildymo sprendimo namams, tačiau sunku išsirinkti tinkamiausią iš tokios didelės pasiūlos rinkoje?
Namų šildymo sistema nulems tiek jūsų bei jūsų šeimos komfortą namuose šaltuoju metų laiku, tiek pradinės investicijos bei kasmėnesinės šildymo sąskaitos dydį.
Šiame straipsnyje apžvelgsime populiariausias namų šildymo sistemas Lietuvoje, palygindami jų privalumus ir trūkumus, taip palengvindami jūsų apsisprendimo procesą.
Dujinis šildymas yra vienas populiaresnių šildymo pasirinkimų Lietuvoje.
Ši namų šildymo sistema naudoja gamtines dujas kaip kuro šaltinį, todėl yra daugeliui vartotojų prieinamas šildymo būdas.
Dujinio šildymo sistemas yra gana lengva įrengti ir prižiūrėti, be to, jos akimirksniu suteikia šilumą, pasižymi aukštu efektyvumu ir neužima daug vietos namuose.
Vis tik, dujinis šildymas turi savų trūkumų. Viena vertus, gamtinės dujos yra neatsinaujinantis išteklius, prisidedantis prie šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijos, todėl tai nėra tvarus namų šildymo sprendimas.
Kita vertus, prasidėjus infliacijai, dujų kaina Lietuvoje į viršų šoko net kelis kartus, taip tapdamas vienu brangiausių šildymo būdų. Galiausiai, dujinio šildymo įsirengimas pareikalauja gana didelių pradinių investicijų, taip ženkliai sumažindamas šios šildymo sistemos ekonomiškumą.
Infraraudonųjų spindulių grindinis šildymas – tai naujesnė, ekonomiškesnė ir kur kas tvaresnė technologija, jau spėjusi įsitvirtinti tiek Pabaltijo šalių, tiek Skandinavijos gyventojų namuose. Ši namų šildymo sistema patalpoje esantiems daiktams šildyti naudoja infraraudonuosius spindulius.
Infradaudonųjų spindulių grindinis šildymas yra gerokai efektyvesnis už tradicines šildymo sistemas – kadangi yra šildomas ne oras, o aplinkos objektai, patiriama mažiau šilumos nuostolių.
Infraraudonųjų spindulių šildymas taip pat nereikalauja daug priežiūros, neužima gyvenamosios erdvės ir yra lengvai reguliuojamas termostatu.
Tuo pačiu, tai yra ypač švarus, tvarus ir aplinkai draugiškas šildymas, pasižymintis viena mažiausių pradinių investicijų.
Žinoma, brangstant elektrai, brangsta ir šildymas. Todėl, daugelis vartotojų, gyvenančių nuosavuose namuose, kartu su šia sistema įsirengia saulės jėgainę arba išsiperka elektrinę saulės parkuose. Taip kasmėnesinę šilumos kainą galima sumažinti apie 80 %.
Geoterminis šildymas namams šildyti naudoja natūralią žemės šilumą, kurią, paimdamas iš žemės, sušildo vandenį. Sušildytas vanduo naudojamas tiek karštam vandeniui namuose, tiek grindiniam arba radiatoriniam šildymui.
Ši namų šildymo sistema yra labai efektyvi ir ekologiška, nes nenaudoja iškastinio kuro.
Žinoma, šis šildymo sprendimas turi savų trūkumų. Geoterminio šildymo sistemų įrengimas gali būti brangus, joms reikalingos itin aukštos pradinės investicijos.
Taip pat, šis šildymo būdas gali būti praktiškas ne visuose būstuose – tam reikalinga nemaža vieta sklype.
Šildymas kietuoju kuru, pavyzdžiui, malkomis, anglimis ar medžio pjuvenų briketais, yra tradicinis šildymo būdas, vis dar naudojamas daugelyje senesnės statybos namų.
Šildymas kietuoju kuru pasižymi vienu esminiu privalumu – ženkliai mažesne kaina.
Tačiau, ši namų šildymo sistema turi daugybę komforto, priežiūros ir ekologiškumo trūkumų.
Šildymas kietuoju kuru reikalauja labai daug priežiūros ir žmogiškųjų resursų. Šiam šildymui reikia planuotis sugrįžimo į namus laiką, kad būtų galima užtikrinti nenutrūkstamą namų šildymą šaltuoju sezonu.
Taip pat, deginant kietąjį kurą yra labai teršiamas oras, juntamas dūmų kvapas. Tai – vienu mažiausių komforto lygių pasižyminti šildymo sistema.
Šilumos siurblys (oras – vanduo) yra populiarus namų šildymo sprendimas, kuriame šiluma yra paimama iš lauko oro ir perduodama į vandenį, kuris vėliau cirkuliuoja per radiatorius (arba grindų šildymo sistemą) namuose.
Šio tipo šilumos siurbliai ypač efektyvūs vidutinio klimato zonose, kur lauko temperatūra nenukrenta per žemai. Be to, ši namų šildymo sistema suteikia vėsinimo galimybę vasaros mėnesiais.
Tai – aukšto efektyvumo, ekologiškas, aplinkai draugiškas namų šildymo būdas.
Vis tik, ši šildymo sistema pasižymi žemu efektyvumu, jeigu namuose esate įsirengę radiatorius. O taip pat, verta atkreipti dėmesį į itin aukštą pradinės investicijos kainą.
Žinoma, nėra vienareikšmiško atsakymo, kuri namų šildymo sistema yra tinkamiausia jūsų atveju. Tam reikia įvertinti individualius kriterijus.
Apsvarstykite turimą biudžetą tiek pradiniam įrengimui, tiek kasmėnesiniam išlaikymui. Taip pat, labai svarbu pagalvoti apie kuro ar energijos šaltinio rūšį, ypač jeigu jūs prioritetą teikiate efektyvesniems, švaresniems ir ekologiškesniems sprendimams.
Jeigu turite klausimų apie šildymo sistemos pasirinkimą, pasikonsultuokite su grindu-sildymas.lt profesionalais ir mes padėsime jums įvertinti visus jūsų pasirinkimą lemsiančius veiksnius.