Sienų šiltinimas iš vidaus: ką turite žinoti?
2023 26 rugsėjoNamo šildymas elektra: kaip už šildymą mokėti mažiau?
2023 28 lapkričioĮvairiuose šalies rajonuose įsibėgėjant šildymo sezonui, vienu aktualiausiu klausimų taps efektyvūs būdai, kaip galima sumažinti energijos suvartojimą tiek namuose, tiek biuruose ar kitose šildomose patalpose.
Viena vertus, sutaupyta energija mažina veltui aplinkai atiduodamą šilumą ir taip prisideda prie švaresnės ir žalesnės energijos naudojimo. O antra vertus, sumažėjęs šilumos kiekis daro tiesioginę įtaką mažesniems šildymo mokesčiams.
Tad kaip galite dar šį sezoną sumažinti energijos suvartojimą ir mėgautis mažesnėmis komunalinėmis išlaidomis, tačiau gyventi jaukiai ir komfortiškai?
Kaip sumažinti energijos suvartojimą šildymo sezonu?
-
Išnaudokite saulės šilumą.
Saulėtų dienų metu vos prašvitus atitraukite užuolaidas bei žaliuzes, kad į vidų patektų saulės šviesos, kuri natūraliai sušildytų kambarius. Už tai ne tik padėkos kambariniai augalai, bet ir galėsite pasimėgauti nemokamu šildymu.
Vis tik, nepamirškite nakčiai visas užuolaidas namuose užtraukti – storas audinys gali padėti nakties metu neprarasti naudingos šilumos.
-
Sandarumas ir apšiltinimas.
Užsandarinkite orlaides ir pasirūpinkite papildomu patalpos apšiltinimu, ypač tokiose patalpos vietose, kur prarandama daugiausiai šilumos: langų bei durų rėmai, aplink vandentiekio vamzdžius, erdvėje virš radiatorių, aplink elektros lizdus ar kaminą.
Taip pat, jeigu gyvenate name, apšiltinkite “šaltąsias” erdves – prieškambarius, sandėliukus bei verandas. Taip pat atkreipkite dėmesį ir, jei reikia, apšiltinkite sienas, palėpę, rūsį, pusrūsį ir ortakius, kad sumažintumėte šilumos nuostolius ir pagerintumėte komfortą.
Tokiems patalpų apšiltinimo darbams, ypatingai, jeigu nenorite prarasti naudingojo gyvenamojo ploto, idealiai tinka izoliacinės plokštės Depron. Jomis galite iškloti tiek grindis, sienas ir lubas, tiek sunkiai pasiekiamas patalpų vietas ir gana nesudėtingai, tačiau efektyviai apsišiltinti turimas patalpas.
-
Išnaudokite programuojamo termostato galimybes.
Programuojamas arba išmanusis termostatas gali automatiškai reguliuoti namų temperatūrą pagal jūsų nustatytą grafiką. Pavyzdžiui, galite pasirinkti, kad jis sumažintų temperatūrą namuose, kai esate išvykę arba miegate, ir ją padidintų, kai grįžtate arba pabundate.
Taip vos vieno šildymo sezono metu galite sutaupyti iki 10 % sąskaitų už šildymą, tam visiškai neaukodami savo bei šeimos narių komforto.
-
Įsirenkite taupią namų šildymo sistemą.
Joks termostatas nepadės sumažinti energijos suvartojimo jeigu neturėsite efektyvios ir taupios šildymo sistemos. Rinkitės švarią ir ekologišką elektros energiją, kurios šiuolaikinės technologijos leidžia naudoti itin mažai, kad pasiektumėte komfortišką namų šilumą.
Vienas iš efektyvesnių šildymo būdų yra infraraudonųjų spindulių grindinis šildymas. Ši šildymo sistema šildo ne orą, o aplinkos daiktus, todėl šiluma namuose išsilaiko ilgiau, kvėpuojamas oras būna gaivesnis ir švaresnis, o net ir pravėrus langą, šiluma taip greitai neišsieikvoja.
-
Apjunkite šildymo sistemą su saulės elektrine.
Kitas puikus sprendimas, iki 80 % sutaupantis išlaidų už elektros energiją, yra įsirengti saulės elektrinę bei jos pagamintą energiją panaudoti padengiant šildymo sąnaudas šaltuoju sezonu.
Įsirengę 5 kW saulės elektrinę, ji pilnai padengs 100 kv. metrų namo šildymo sąnaudas. Pasinaudoję šiuo metu taikomomis net 30 % valstybės paramos skyrimo sąlygomis saulės elektrinėms, jau netrukus galėsite mėgautis tiek aukštu namų ar kitų patalpų komfortu, tiek ypač mažomis, bene nulinėmis sąskaitomis už šildymą.
-
Atjunkite elektronikos prietaisus nuo elektros tinklo.
Kitas ypač efektyvus būdas sumažinti energijos suvartojimą – išjungti ir iš elektros lizdo ištraukti prietaisus kaskart, kai jų nenaudojate.
Daugelis elektronikos prietaisų, pavyzdžiui, televizoriai, kompiuteriai, įkrovikliai, kavos aparatai ir mikrobangų krosnelės, naudoja energiją net tada, kai yra išjungti arba veikia budėjimo režimu. Tai vadinama fantomine energija, o šie prietaisai – energijos siurbikais.
Šis pavadinimas visiškai nestebina, sužinojus, kad tokie palikti prietaisai mėnesio pabaigoje gali sudaryti net iki 10 % jūsų sąskaitos už elektrą. Kad išvengtumėte energijos švaistymo, atjunkite šiuos nenaudojamus prietaisus kai jais nesinaudojate.
Sumažinti energijos suvartojimą žiemą nėra sudėtinga – kartais tereikia sumaniai apšiltinti visas šilumai laidžias vietas, pasirinkti taupesnius šildymo sprendimus ir taip sutaupyti pinigų už komunalines paslaugas.
Jeigu turite klausimų dėl šildymo sistemos pasirinkimo, termostatų ar patalpos apšiltinimo, pasikonsultuokite su grindu-sildymas.lt profesionalais. Mes mielai padėsime jums apsispręsti ir apskaičiuoti priemonių poreikį, kad dar šį šildymo sezoną sutaupytumėte tiek energijos, tiek pinigų.