Šildomos grindys – daugelio žmonių svajonė.
Malonios basomis vaikščioti grindys, nesikaupiančios dulkės ir aukšta oro kokybė – kiekvienų sveikų ir jaukių namų (arba kitų patalpų, ypač, svečių namų, viešbučių ar renginių erdvių) atributai.
Tačiau kiek kainuoja grindinis šildymas? Kaip sužinoti bent preliminarias energijos sąnaudas, įrengimo kaštus ir numatomas išlaidas?
Paruošėme jums gidą “Šildomų grindų įrengimo skaičiuoklė”, kuriame aptarsime dažniausiai pasitaikančius klausimus.
Bet prieš tai – kokią grindinio šildymo sistemą pasirinkti skaičiavimams?
Nors egzistuoja daugybė šildomų grindų sistemų, šiems skaičiavimams pasirinkome būtent infraraudonųjų spindulių grindinį šildymą “Varme Plus” plėvele.
Kodėl?
Ši šildomų grindų sistema yra viena ekonomiškiausių elektros pagrindu veikiančių sistemų. Kadangi ji šildo tiesiogiai daiktų paviršius, o ne orą – taip užtikrinama ypač aukšta kvėpuojamo oro kokybė, o šildymas tampa energiškai efektyvesnis ir taupesnis.
Pavyzdžiui, net ir žiemos metu pravėrus langus, nors ir įėjus šviežiam orui, temperatūra taip greitai nenukrenta, nes ją “sulaiko” įšildyti daiktai ir grindų paviršius.
Tad “Varme Plus” infraraudonųjų spindulių grindinis šildymas – tai švarus, tylus ir taupus šildymo būdas.
Norėdami apskaičiuoti preliminarias šildymo sąnaudas, pasirinkime kaip atskaitą 120 kvadratinių metrų ploto namą. Tiek šiuo, tiek jūsų turimu atveju, įprastai yra šildomas 80% plotas (atmetus plotą palei sienų perimetrą, o taip pat – po sunkiaisiais baldais).
Tad mūsų skaičiuojamu atveju turime 100 kvadratinių metrų šildomą namo plotą.
Tokiam namui preliminarios šildymo sąlygos (imant ypač šaltą žiemą, prie -15 laipsnių temperatūros) bus apie 850 kW per mėnesį. Esant 0,2 Eur už 1 kW/h tarifui, tokiu atveju šildymo kaina mėnesio gale nesiektų nė 170 eurų.
O tai – ženkliai mažiau už elektrinių radiatorių, oras-vanduo, oras-oras ar oras-žemė agregatorių sąnaudas tokioje pačioje situacijoje.
Kiekviena šildomų grindų sistema kainuos skirtingai. Tačiau skaičiuojant ilgalaikėje perspektyvoje, vienas ekonomiškiausių ir taupiausių šildymo būdų vėlgi yra infraraudonųjų spindulių grindinis šildymas.
Sistemos įrengimas tame pačiame 120 kvadratinių metrų ploto name turėtų nesiekti nei 2 500 eurų. Be to, šiai šildymo sistemai nėra reikalingi lauko darbai, vamzdžių klojimas ar sudėtinga kasmetinė priežiūra.
Kadangi tokiai sistemai yra taikoma 25 metų garantija, o gedimo tikimybė – minimali, tikėtina, kad po pirminio įrengimo jums visiškai nebereikės rūpintis šildymo sistema kelis ateinančius dešimtmečius. O tai – ir laiko, ir žmogiškųjų resursų, ir pinigų sutaupanti strategija.
Jeigu šildomų grindų įrengimo skaičiuoklė rodo sumą, kurią norėtumėte dar labiau sumažinti, tam visuomet yra sprendimo galimybių.
Viena vertus, energijos sąnaudas galite sumažinti apsvarstydami ženkliai energetinį efektyvumą padidinančiame patalpų apšiltinime tam skirtomis putų polistireno plokštėmis. Pavyzdžiui, vokiečių gamybos apšiltinimo plokštės “Depron”, klojamos iš vidaus, sumažina į aplinką veltui išmetamos šilumos kiekį net iki 43% (lyginant su neapšiltinta mūro siena).
O kitas sprendimas – už kurį jums tikrai padėkos gamta – yra apjungti grindinio šildymo sistemą su saulės elektrine. Tokiu atveju, mokesčiams už šildymą galite sutaupyti net iki 80%.
Nespėliokite skaičių savo turimu atveju – pasinaudokite šildomų grindų įrengimo skaičiuokle ir patogiai apsiskaičiuokite būsimas šildymo sąnaudas, reikiamų medžiagų kiekį ir energijos suvartojimą.
Įrankį rasite čia:
Šildomų grindų įrengimo skaičiuoklė
O jeigu norite pasikonsultuoti su šildymo sistemų ekspertais, grindu-sildymas.lt specialistai visuomet lauks jūsų su mumis susisiekiant.