Tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku, vienas nemaloniausių pojūčių namuose yra aukšta santykinė drėgmė. Ant baldų paviršių ypač suintensyvėja besikaupiančių dulkių kiekis, miegoti tampa šalčiau nei įprasta, apsunkėja kvėpavimas, prastėja bendra patalpos oro kokybė, o kartu su ja – ir bendra žmogaus savijauta.
Kokie kasdieniai įpročiai iškelia drėgmės lygį namuose? Kaip jį sumažinti? Kaip sausas grindinis šildymas gali padėti gyvenamosiose patalpose palaikyti optimalią ir komfortišką oro kokybę?
Kokią įtaką žmogui daro skirtingas drėgmės lygis namuose?
Tiek labai aukštas, tiek labai žemas drėgmės lygis namuose gali sukelti ypač nemalonius pojūčius arba net paūminti sveikatos sutrikimus.
Per sausas oras labai greitai išsausina kvėpavimo takų gleivinę, akis, odą, padidėja alergijų tikimybė. Sausas oras taip pat kenkia natūralaus medžio baldams ar muzikos instrumentams.
Vis tik, kur kas sunkiau pakeliama yra aukšta santykinė oro drėgmė. Padidėjus drėgmės lygiui, organizme sutrinka termoreguliacinė veikla, kūnui tampa sunku palaikyti normalią kūno temperatūrą, todėl žmonės labiau prakaituoja, prasčiau miega, apsunkėja kvėpavimas.
Lygiai taip pat, aukšta drėgmė veikia ir namų baldus, ypatingai, iš natūralios medienos. Kadangi šilta aplinka ir didelė drėgmė yra idealiausios sąlygos veistis mikroorganizmams, ženkliai padidėja pelėsio ir kitų mikroorganizmų atsiradimo tikimybė.
Kas indikuoja aukštą drėgmės lygį namuose?
Idealus drėgmės lygis namuose svyruoja tarp 30% – 50%. Tai, ar namuose yra per didelė drėgmė, galima nustatyti šiais būdais:
• Paprasčiausia ir tiksliausia – įsigyti drėgmės lygio matuoklį. Šis prietaisas kainuoja nedaug, tačiau kasdien galėsite sekti tikslią procentinę drėgmės išraišką;
• Dažnai drėgmės lygio matavimo funkcija būna integruota į termometrus. Prieš pirkdami atskirą įrenginį, pasitikrinkite – galbūt jūsų turimas termometras rodo ir drėgmę.
Kaip sumažinti drėgmės lygį namuose?
Jeigu drėgmės lygis namuose pakyla dėl tam tikrų kasdienių įpročių, lengviausias būdas jį sumažinti – eliminuoti būdus, kurie tą drėgmę namuose padidina.
Atkreipkite dėmesį į šiuos aspektus:
• Gamindami maistą naudokite garų surinktuvą, jį periodiškai valykite. Nesurinkti nuo maisto gaminimo aplinkoje pasklidę garai labai greitai padidina drėgmę patalpoje, o tvarkingas garų surinktuvas šią sklaidą gali padėti suvaldyti.
• Po dušu prauskitės trumpiau arba po vėsesniu vandeniu. Nebūtina praustis po šaltu vandeniu – užtenka vos pora laipsnių vėsesnio vandens ir išskiriamų garų kiekis ženkliai sumažėja. O tuo pačiu, trumpesnis ir vėsesnis dušas yra ekologiškas, žemės resursus tausojantis įprotis.
• Augalus laikykite geriausiai vėdinamoje namų vietoje. Kadangi vazoniniai augalai išskiria daug drėgmės, o jų atsisakyti – ne išeitis, paprasčiausiai perkelkite visus vazoninius augalus į namų kampą, kuriame yra didžiausia oro maišymosi ir vėdinimosi tikimybė.
Žinoma, taip pat oro drėgmę namuose ženkliai iškelia ir džiovinami skalbiniai – tiek džiovyklėje, tiek ant džiovyklos. Vis tik, atsisakyti drabužių džiovinimo vien dėl drėgmės padidėjimo yra nelogiška ir nerealu. Kadangi drabužius neišvengiamai reikia džiovinti, verta atkreipti dėmesį ir į kitus – ilgalaikius, tvarius būdus, kaip galima sumažinti drėgmę namuose.
Sausas grindinis šildymas – efektyvus ir saugus šildymo būdas
Vienas iš bene sėkmingiausiai optimalaus drėgmės lygio palaikymą namuose užtikrinančių būdų – sausas grindinis šildymas.
Per pastaruosius kelis metus rinkoje ypač įsitvirtino infraraudonųjų spindulių pagrindu veikiantis grindinio šildymo būdas. Šis šildymo būdas visų pirma yra ypač paprastas įrengti – jam nereikalingas betonavimas ar ženklus grindų aukščio iškėlimas. Anglies pluošto plėvelė yra tiesiama po norima grindų danga, o pati sistema yra valdoma patogiu termostatu.
Šis sausas grindinis šildymas, dėka savo unikalaus veikimo principo, prisideda prie sveiko patalpos mikroklimato užtikrinimo.
Kaip tinkamas namų šildymo būdas gali palaikyti optimalią drėgmę patalpoje?
Infraraudonųjų spindulių grindinis šildymas, skirtingai nei šildymas kovekcijos būdu (pavyzdžiui, radiatoriais), pirmiausia šildo paviršius kambaryje – grindis, sienas, baldus, o ne patį orą. Šiltos ir sausos sienų konstrukcijos bei baldai garina drėgmę – taip ne tik tolygiai mažindami drėgmės lygį kambaryje, bet ir užkirsdami kelią mikroorganizmų ar pelėsio veisimuisi.
Šis sausas grindinis šildymas taip pat mažina dulkių cirkuliaciją ore, nes daiktus įšildo palengva, kambaryje nesusidaro karšto-šalto oro srovės. Be to, pravėrus langą įleisti šviežio oro, kambarys taip greitai neatiduoda šilumos, nes buvo įkaitinti paviršiai, o ne oras. Tai – taupus, švarus ir ekologiškas šildymo metodas. Vieną kartą įsirengus šildymo sistemą, papildomu drėgmės lygio mažinimu bei aukštos oro kokybės palaikymu komfortiškam gyvenimui rūpintis nebereikia.
Sausas grindinis šildymas – vienas paprasčiausių ir bene labiausiai atsiperkančių namų šildymo būdų. Viena vertus, nes tai yra taupus šildymo būdas, veikiantis švaria elektros energija. Kita vertus – nes jis padeda išsaugoti aukštą oro kokybę, kuriuo kvėpuosite tiek jūs patys, tiek jūsų artimi žmonės.
Pasikonsultuokite dėl infraraudonųjų spindulių grindinio šildymo įrengimo savo namuose – mūsų profesionalūs konsultantai mielai atsakys į visus jums rūpimus klausimus bei pasiūlys individualiai jums tinkantį sprendimą.