Gidas: šildomų grindų įrengimas namuose
2020 5 gegužėsGrindinis šildymas bute: įrengimo galimybės
2020 8 lieposĮsirenginėjantiems naujus namus arba atsinaujinantiems esamus dažnai iškyla būsto šildymo klausimas. Ar tikrai verta rinktis infraraudonųjų spindulių grindinį šildymą? O gal nesukti galvos ir paprasčiausiai pasirinkti visiems gerai pažįstamą šildymą radiatoriais?
Tam, kad sprendimą priimtumėte turėdami išsamesnį supratimą apie abi šildymo sistemas, šiame straipsnyje pateikiame šių sistemų pagrindinius veikimo principų skirtumus ir kitus svarbius aspektus. Kas geriau – grindinis šildymas ar radiatoriai? Išsiaiškinkime.
Skirtingi šildymo būdai
Šildymas radiatoriais veikia konvekcijos būdu – radiatoriaus šildomas oras staigiai kyla į viršų, o vėstantis leidžiasi žemyn. Tokiu būdu šilčiausias oras laikosi palubėje, o nuolatiniai susidarantys oro srautai sparčiai kelia dulkes patalpose.
Priešingai, žmonės, pasirinkę infraraudonųjų spindulių grindinį šildymą, pastebi, kad patalpose nesusidaro šalto ir karšto oro srautai, o tuo pačiu kur kas mažiau pastebimos dulkės. Taip yra todėl, kad grindų paviršius įšyla palengva ir vienodai, patalpoje nėra itin kontrastingų oro temperatūrų, šiluma laikosi žmogaus judėjimo lygyje. Visgi, svarbu turėti omenyje, kad šia savybe pasižymi tik infraraudonųjų spindulių grindinis šildymas – kiti grindinio šildymo būdai, kaip pavyzdžiui, šildymas vandens vamzdeliais, dulkes kels.
Radiatorių bei grindinio šildymo temperatūra ištisus metus
Dažni radiatorių turėtojai kas sezoną susiduria su nemalonia problema – vėlyvą rudenį, kuomet orai sparčiai vėsta, centrinis šildymas, taupumo sumetimais, yra nejungiamas ir laukiama žvarbesnių orų. Pavasarį, esant permainingiems orams, šildymas greitai išjungiamas, o žmonės namuose, biuruose, ugdymo įstaigose ir kitur – šąla.
Grindinis šildymas suteikia laisvę kontroliuoti šilumą namuose patiems, taip užtikrinant visapusį komfortą visiems patalpose esantiems nariams.
Kas greičiau šildo - grindinis šildymas ar radiatoriai?
Radiatoriai turi privalumą greičiau sušildyti patalpas, lyginant su grindiniu šildymu. Tačiau neapsigaukite – greitai susikaupusi šiluma taip pat greitai atiduodama aplinkai, pavyzdžiui, pravėrus langą ilgesniam laikui.
Infraraudonųjų spindulių grindinis šildymas, nors ir ilgiau užtrunka įšildyti patalpas, šildo ne patį orą, o veikia spinduliavimo būdu ir palaipsniui įšildo aplinkinius daiktus (sužinokite plačiau apie infraraudonųjų spindulių grindinio šildymo technologiją). Tokia šiluma gerai ir ilgai laikosi kambaryje, staiga nevėsta, vadinasi, grindinio šildymo sistema neturi veikti nuolatos, o tik kelias valandas per dieną reikiamos temperatūros palaikymui.
Skirtingas šilumos paskirstymas
Radiatoriai nuo grindinio šildymo skiriasi savo įrengimo vieta – kambario pakraštyje.
Nors radiatoriai užima nedaug vietos, tenka susidurti su kita svaria problema – radiatoriai orą pradeda šildyti nuo kambario krašto, dėl to visas kambarys įšyla netolygiai (erdvė kitame kambario gale įšils kur kas lėčiau negu prie radiatoriaus). Padidinus šilumą, radiatorius greitai ir galingai apšildys kambarį, tačiau, sušilus orui kitame kambario gale, oras, esantis prie pat radiatoriaus, bus itin sausas, tvankus ir perkaitintas.
Infraraudonųjų spindulių grindinis šildymas kur kas tolygiau paskirsto šilumą po visą kambario plotą, nepalikdamas šaltų ar vėsesnių oro srautų bei zonų. Grindinio šildymo plėvelė šildo visą patalpą, nes joje nėra tarpų tarp šildymo elementų. Tuo pačiu grindinis šildymas yra visiškai nematomas, o vietą užima tik ant sienos kabinamas nedidelis termostatas.
Skirtingas komforto lygis
Grindinis šildymas yra ne be priežasties toks populiarus naujai statomuose namuose – jam nereikia apgalvoti vietos, jo nesimato, todėl jis nekliudo šiuolaikiškam, moderniam interjerui. Radiatoriai, priešingai, yra matomose vietose, be to, laikas nuo laiko reikalauja dulkių ir paviršių valymo.
Kitas svarus argumentas į klausimą – grindinis šildymas ar radiatoriai – yra norimos temperatūros pasirinkimo galimybė. Įprastai žmonės mėgsta miegamojo erdvėje palaikyti kiek mažesnę kambario temperatūrą. Tai lengva padaryti su grindinio šildymo termostatais, kurie montuojasi ir reguliuojasi atskirai kiekvienam kambariui. Šildant radiatoriais tokio tikslaus norimos temperatūros palaikymo galimybės nėra.
Žinoma, kiekviena šildymo sistema turi savų privalumų bei trūkumų. Šiuo atveju atsakymas į klausimą grindinis šildymas ar radiatoriai lieka jums, įvertinus savo asmeninius poreikius.
Jeigu norėsite daugiau pasidomėti grindinio šildymo sistemomis, kviečiame užsukti į mūsų svetainę www.grindu-sildymas.lt, kurioje rasite atsakymus į dažnai kylančius klausimus. Jeigu nuspręsite įsirengti infraraudonųjų spindulių grindinio šildymo sistemą, visiškai atitinkančią jūsų norus bei lūkesčius – mielai jums padėsime.