Grindų šildymo plėvelė, neiškelianti grindų – įmanoma?
2021 13 rugsėjoSausas grindinis šildymas: kaip sumažinti drėgmę namuose?
2021 23 lapkričioPrasidėjus šildymo sezonui ir žiniasklaidai pasidalinus žiniomis apie pranašaujamas ženkliai didėsiančias šildymo kainas, kaip niekad aktualus tampa namų šildymo kaštų mažinimo klausimas.
Kaip įmanoma gyventi šiltai, bet kuo įmanoma labiau sumažinti veltui išmetamos šilumos kiekį, už kurį galiausiai tenka brangiai sumokėti? Kaip atrodo taupus namų šildymas?
1. Išnaudokite užuolaidas
Visai taip, kaip vasaros karštomis dienomis intuityviai norėjosi užtraukti užuolaidas, kad į namus neprieitų bereikalingo karščio, šaltuoju metų laiku šį triuką išnaudokite priešingam tikslui.
Jei tik pasitaiko saulėta diena, nuo pat ryto atverkite plačiai užuolaidas ir leiskite saulės spinduliams kaitinti jūsų namų paviršius. Kai saulė nusileidžia, užverkite užuolaidas ir taip išsaugokite susikaupusią šilumą. Saulėtomis dienomis prisukite termostatus arba radiatorius ir leiskite darbą atlikti saulei.
Tai – visiškai natūralus ir nemokamas namų šildymas, kurį, jei tik oro sąlygos leidžia, protingai išnaudokite.
2. Atidenkite radiatorius
Kad ir kaip radiatoriai nepuošia aplinkos ir juos norisi paslėpti po užuolaidomis, sofa ir kitais baldais, šildymo sezonu svarbu juos atidengti. Atidengus radiatorius, nuo jų atstūmus sofą ir kitus sunkius baldus, leisite šilumai pasklisti bei laisvai cirkuliuoti namų erdvėje.
Taip namai greičiau įšils, juose nebus šaltų ir karštų zonų kambario viduryje bei šonuose. Natūraliai, šilumą pajusite greičiau, poreikis ją nuolat tiekti sumažės.
3. Sumažinkite temperatūrą išvykdami iš namų
Kai šildymo sezono metu išvykstate iš namų savaitgaliui arba savaitei, sumažinkite temperatūrą namuose arba pamažinkite radiatoriaus galingumą. Vos keli laipsniai neišeikvotos šilumos gali padėti ženkliai sumažinti tiek veltui išmetamą šilumos energiją, tiek ir pinigus, kuriuos už ją turite sumokėti. Namų šildymas, įjungiamas tik tada, kai to reikia – vienas patikimiausių būdų sutaupyti.
4. Efektyviai vėdinkite namus
Be jokios abejonės, namų vėdinimas yra būtinas sveikam namų mikroklimatui – šeimos narių sveikatai palaikyti, apsaugant juos nuo alergijų ir kvėpavimo ligų tikimybės, sumažinti dulkių ir besikaupiančios drėgmės kiekį patalpose. Vis tik, ilgas namų vėdinimas kelis kartus dienoje smarkiai atvėsina patalpas, dėl kurių po to staiga įkaista radiatoriai, šilumos atstatymui prireikia daug energinių resursų.
Vietoj to, namus vėdinkite ilgiausiai 10 minučių, vieną kambarį vienu metu. Taip išvengsite susidariusių skersvejų namuose, kambariai atvės lėčiau, nors ir į juos įeis pakankamas šviežio oro kiekis.
5. Atsinaujinkite namų šildymo sistemą
Jeigu šiuo metu esamas namų šildymas pareikalauja daug finansinių resursų, apsvarstykite ir šildymo sistemos atsinaujinimo arba modernizavimo galimybę.
Viena vertus, daug pinigų galite sutaupyti tiesiog apdengę namų sienas arba stogą papildoma izoliacine danga, sulaikančia šilumą patalpos viduje. Antra vertus, šių dienų rinkoje egzistuoja inovatyvūs šildymo sprendimai, iš esmės sumažinantys kaštus už šildymą.
Vienas jų – infraraudonųjų spindulių pagrindu veikiantis grindinis šildymas. Skirtingai nuo centrinio šildymo, šis namų šildymas visada gali būti reguliuojamas termostatu, jis šildo ne orą (taip jį sausindamas ir prastindamas kokybę), bet daiktų paviršių namuose. Todėl net ir pravėrus langą ilgesniam laikui, šiluma namuose išsilaiko, nes ją „sugeria“ namuose esantys daiktų paviršiai. Įsirengus grindinį šildymą sandariuose namuose, per sezoną gali būti sutaupoma net iki 30 % siekiančių mokesčių už šildymą.
Vos keliais žingsniais galite efektyviai sutaupyti namų šildymui dar šį sezoną. Išbandykite ir pajuskite skirtumą savo namuose.
Jeigu norite pasikonsultuoti dėl infraraudonųjų spindulių grindinio šildymo – susisiekite su oficialiais šios sistemos tiekėjais Lietuvoje ir mūsų profesionalai mielai atsakys į visus jums rūpimus klausimus.