Grindinis šildymas infraraudonaisiais spinduliais
2019 23 spalioGrindinis šildymas – ir namų šilumai, ir sveikatai
Žmonėms, gyvūnams ir augalams gyvybiškai svarbūs Saulės spinduliai. Nuo seno pastebėta, kad iš šio dangaus kūno sklindanti šiluma turi gydomąjį poveikį. Šiuolaikinės technologijos dabar leidžia šiuo gamtos stebuklu mėgautis visą vėsųjį metų laikotarpį tiesiog namuose, biuruose ir turėti patogią patalpų šildymo sistemą.
Infraraudonųjų spindulių nauda žmogui
Medicinoje jau seniai pastebėta saulės šilumos nauda ir imta taikyti infraraudonųjų spindulių seansus. Jais gydomi žmonės kenčiantys nuo artrito, sąnarių skausmo, sustingusių raumenų, sausgyslių ir raiščių sužeidimų. Šie spinduliai skatina greitesnį savaiminį kūno gijimą, padeda pašalinti iš organizmo susikaupusias kenksmingąsias medžiagas. Žmonės jį patiriantys mažiau skundžiasi odos bėdomis, sustiprėja jų imunitetas.
Infraraudonųjų spindulių šiluma teigiamai stimuliuoja kraujo apytaką, kraujagysles. NASA tyrimai rodo, kad stimuliavimas infraraudonaisiais spinduliais – efektyvus būdas norint palaikyti stabilią astronautų širdies kraujagyslių veiklą ilgesnių kosminių skrydžių metu. Būtent infraredinais spinduliais inkubatoriuose šildomi kūdikiai.
Grindų šildymas elektra = sveiki namai
Gyvename platumoje, kur saulės spindulių per metus gauname mažai. Ilgai tenka būti patalpose, kurios šaltuoju metų laiku šildomos konvekciniu būdu. Jis yra įprastas, bet ne pats sveikiausias. Įkaitinti radiatoriai šildo orą, šis kyla į viršų ir leidžiasi žemyn jau vėsdamas. Todėl neretai viršuje jaučiame troškų orą, o apačioje kojoms būna vėsu. Konvekcijos metu kartu su šilumos srautais kyla ir dulkės. Tai gali tapti tikra kančia sergantiems astma ar dulkėms alergiškiems žmonėms. Grindinis šildymas nors ir efektyvesnis nei radiatorinis, bet irgi šildo patalpas konvekciniu būdu, tai yra sušildo orą.
Visai kitu principu veikia infraredinis grindų šildymas. Spinduliuojama šiluma, kuri sklinda infraraudonosiomis bangomis, tiesiogiai šildo tik mūsų kūnus ir daiktų paviršius. Tuo tarpu oras lieka gaivus ir sveikas. Įmonės „Heatpliusas“, kuri jau penkerius metus dirba su infraraudonųjų spindulių šildymo sistemomis, direktorius Dainius Slavinskas aiškino, kad tokiu būdu namuose sukurta šiluma yra visiškai tapti gamtinei šilumai, gaunamai iš saulės, todėl yra natūrali ir priimtiniausia organizmui. „Pavyzdžiui, stovėdami prie lango, pro kurį spinduliuoja saulė, jaučiame malonią šilumą, bet oras lieka gaivus. Tokiu pat principu veikia ir infraraudonųjų spindulių šiluma, kurią skleidžia korėjiečių sukurta „Varme Plus“ plėvelė, klojama po bet kokia grindų danga, – aiškino D.Slavinskas. – Nuo infraraudonųjų spindulių įšyla kūnai, daiktai, visur jaučiama jauki šiluma, nors temperatūra būna šiek tiek žemesnė nei šildant konvekciniu būdu. Taip yra dėl to, kad šilumą pradeda spinduliuoti aplinkiniai daiktai.“
Natūraliais gamtos spinduliais šildomi namai turi sausas sienas, jose nesikaupia kondensatas, todėl nėra jokių sąlygų atsirasti pelėsiui. Juk šis kenkėjas mėgsta drėgnas ir vėsias patalpas, o veikiant infraraudoniesiems spinduliams visur vyrauja sausas ir gaivus, nepriplėkęs oras.
Grindinis šildymas taupiai namų šilumai
Įmonė „Heatpliusas“ korėjiečių sukurtą produktą atstovauja ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje, Estijoje ir Norvegijoje. „Šio produkto populiarumas auga dėl naudos sveikatai, patogumo, ekonomijos, nes infrarediniais spinduliais sušildyti namai ilgiau išlieka šilti net ir įleidus šalto oro srautą per duris ar langą. Taip yra dėl to, kad paviršiai vėsta daug lėčiau nei oras“, – kalbėjo D.Slavinskas.
Infraraudonųjų spindulių plėvelę galima kloti po įvairia grindų danga tiek kambariuose, tiek vonios, dušo patalpose, nes yra apsaugota keliais sluoksniais ir montuojama po plytelėmis ar kita danga. Efektyviausia ją įbetonuoti, bet galima kloti ant medinio ir bet kokio kito paviršiaus.
Sumontuoti termoreguliatoriai leidžia taupyti elektros energiją, nes įjungia ir išjungia sistemą pasiekus nurodytą šilumos temperatūrą. Namų klimatą galima reguliuoti pagal poreikius – pavyzdžiui, sistemą užprogramuoti taip, kad ji greitai pakeltų temperatūra tada, kai šeimininkai grįžta namo, o sumažintų miegant ir vėl padidintų prieš keliantis.
Šilumos poreikis namuose apskritai yra mažesnis dėl to, kad pirmiausiai įšyla grindys. Iš apačios kylanti šiluma leidžia pajausti komfortą daug greičiau nei konvekcijos metu, kai reikia laukti, kol šiluma ims kristi iš viršaus į apačią.
„Heatpliusas“ siūlo dviejų rūšių plėveles, kurios skiriasi galia. Galingesnę „Varme Plus“ plėvelę sudaro vidinio polietileno ir polietilentereftalato laminatas ir anglies pluošto danga. Specialia technologija pagaminta danga šyla visu paviršiumi, o plėvelės pagrindo laminatas nepraleidžia vandens, oro ir drėgmės bei suteikia tvirtumą. Mažesniems plotams skirta juostinio tipo „Varme Plus“ plėvelė irgi turi tokias pačias saugumo savybes kaip ir galingesnioji.
Infraredinis šildymas ne tik taupus, bet ir išvaduojantis nuo daugybės rūpesčių. Ši technologija tarnauja ilgus dešimtmečius, jai nereikia vamzdžių, radiatorių, katilinės, katilo, jokios priežiūros, yra galimybė viską automatizuoti ir valdyti nuotoliniu būdu telefonu. Jei name įdiegiama įranga kaupianti elektros energiją iš saulės sutaupoma dar daugiau.
Domina grindinio šildymo infraraudonais spinduliais įrengimas jūsų namuose?