Daugelis įsivaizduoja, kad vienintelis būdas apšiltinti gyvenamąsias ar kitas patalpas yra apdengti namus akmens vatos ar kitomis apšiltinimo medžiagomis.
Nemaža dalis žmonių atidėlioja šiuos darbus, nes jiems reikalingas kapitalinis pastato išorės remontas – apšiltinus namą, reikia atlikti išorės apdailos darbus. Kita vertus, gyvenant daugiabutyje, tokius darbus galima pradėti tik bendrai dėl tų sutarus visiems gyventojams, gavus leidimą ir surinkus pinigus.
Todėl šiuo šildymo sezonu, kuomet sprendimą reikia priimti greitai, sparčiai populiarėja alternatyvus namų apšiltinimo būdas – apšiltinimo plokštės, naudojamos viduje.
Šiame straipsnyje aptarsime, kas tai yra, kokie šių plokščių privalumai, bei kaip jūs galite paprastai, be kapitalinio namų remonto apšiltinti namus ir pagerinti jų energinę klasę.
Vidaus apšiltinimo plokštės yra vienas efektyviausių būdų apšiltinti namus, siekiant greitai pasiekiamo ir efektyvaus namų apšiltinimo ir energinės klasės pagerinimo rezultato.
Jos taip pat idealiai praverčia atvejais, kuomet nėra kitų pastato apšiltinimo galimybių arba šiuo metu neplanuojate kapitalinio pastato išorės remonto.
Nors ir plonos, apšiltinimo plokštės įprastai pasižymi itin geromis izoliacinėmis savybėmis, todėl jos, išlaikydamos šilumą viduje, neatima naudingo gyvenamojo ploto.
Daugelis senesnės statybos pastatų yra itin laidūs šilumai. Kai kuriuose pastatuose energijos praradimas gali siekti net 85 %. Tokiu būdu, žmonės ne tik moka pinigus už oro “šildymą”, bet tuo pačiu, to nenorėdami prisideda prie poveikio aplinkai, klimato kaitos problemų.
Dėl šios priežasties, yra verta pagalvoti apie būdus sumažinti šilumos atidavimą aplinkai. Būtent tokia yra esminė apšiltinimo plokščių nauda – jos pagreitina patalpos įšilimo laiką ir kokybiškiau sulaiko šilumą.
Tuo pačiu, jos sprendžia kitas su prastu šilumos išlaikymu susijusias problemas. Prastos pastato vidaus sąlygos, tokios kaip skersvėjai ar dėl kondensacijos augantys pelėsiai, gali būti kritiškai žalingi žmogaus sveikatai.
Vidaus apšiltinimo plokštės gali prisidėti prie sveikesnio žmogui namų mikroklimato palaikymo, taip užkertant kelią drėgmei ir pelėsiams.
Vienos iš labiausiai pasiteisinusių vidaus apšiltinimo plokščių šių dienų rinkoje – vokiečių gamybos izoliacinės plokštės Depron®.
Depron apšiltinimo plokštės pagamintos iš ekstrudinio polistireno su uždarų porų struktūra. Šios plokštės leidžia sumažinti šilumos nuostolius net iki 43 %. (Tai atitinka 24cm neizoliuotą plytų arba 36cm betono sieną.)
Taip pat, jos ne tik apsaugo patalpą nuo šalčio, drėgmės ir pelėsio formavimosi, bet ir yra pritaikytos patogiai apdailai. Išklojus sienų ar lubų paviršių, iškart galite imtis įprastų apdailos darbų – tapetavimo, plytelių klojimo, tinkavimo ar dažymo.
Vienas esminių Depron plokščių privalumų – jų storis. Vos 6 mm storio apšiltinimo plokštės idealiai tinka sunkiai pasiekiamoms, tačiau kritinės svarbos erdvėms, kuriose prarandama šiluma: už radiatorių, langų ir durų nišose, ant sutrūkinėjusių sienų, žaliuzių montavimo vietose ir kt.
Pasiskaičiavę ir įsigiję reikiamą Depron plokščių kiekį, paskirkite ilgesnį laisvą savaitgalį namų apsišiltinimui.
Paruoškite sienų paviršių – nulupkite tapetus, išpurkškite sienas nuo pelėsio, o sienų įtrūkimus, skyles ar nelygumus užpildykite glazūra.
Suplanuokite, kaip klosite plokštes, išpjaukite reikiamo dydžio gabalėlius langų nišoms ar kitoms sunkiau pasiekiamoms vietoms. Ištepkite plokštes klijais ir išklijuokite. Šioms išdžiūvus (nuo 24 iki 48 valandų), užpildykite sujungimus ir palaukite, kol nudžius. Dabar galite pradėti norimus sienų apdailos darbus.
(Detalią instrukciją, kaip klijuoti Depron plokštes rasite čia.)
Taigi, apšiltinimo plokštės yra vienas efektyviausių, gyvenamosios patalpos plotą ir šilumą tausojančių pasirinkimų, jeigu norite greito ir užtikrinto rezultato, arba jei neturite galimybės atlikti pastato išorės apšiltinimo darbų.
Jeigu norite pasikonsultuoti su specialistais, kreipkitės į grindu-sildymas.lt profesionalus ir mes mielai padėsime jums apskaičiuoti, suplanuoti bei sėkmingai atlikti būsto apšiltinimo darbus.