Grindinio šildymo elektra technologija
Ilgai buvo tikima, kad elektrinis šildymas yra pigiai įrengiamas, tačiau jį brangu eksploatuoti, o išjungus šildymą viskas greitai atvėsta, paskui reikia daug energijos sąnaudų aplinkai įšildyti. Jeigu bus naudojamas elektrinis šildytuvas, taip ir atsitiks. Tačiau laikas bėga, sukuriami nauji, sveikesni ir efektyvesni šildymo būdai, tobulėja elektrinis grindinis šildymas.
Infraraudonųjų spindulių šildymo plėvelė gali būti montuojama į įvairaus tipo grindis: į betonuotą grindinį, po plytelėmis, po medžio ar laminato grindimis ir pan. Įjungus sistemą, elektros srovei tekant per plėvelės anglies pluošto plotą, sukuriama infraraudonųjų spindulių emisija arba spinduliuotė, kurios bangos ilgis yra 6-20μm. Tai ilgosios bangos – tas šiluminis spektras, kurį spinduliuoja ir pats žmogaus kūnas. Būtent todėl organizmą ši šiluma veikia labai teigiamai ir ją kūnas priima kaip „nuosavą”. Kadangi šildymo metu nespinduliuojamos kitos (kito ilgio) bangos, energija neeikvojama bereikalingai.
Žmogaus kūno išskiriamas infraraudonasis spinduliavimas
Infraraudonųjų spindulių bangos šildo ne orą, o veikia daiktų paviršių. Dėl infraraudonųjų spindulių fizikinių savybių, infraraudonųjų spindulių šildymo plėvelių šildomoje patalpoje nesausėja oras. Kadangi pilnai padengta šildymo plėvelė yra vientisa, tai šyla visas paviršius, kitaip nei kito grindų šildymo atveju: vandeniniame grindų šildyme nuo katilo sukuriamos šiltos-šaltos zonos, nes tarp vamzdelių yra tarpai. Senesnio elektrinio šildymo tipo laidų kilimėliuose šie tarpai taip pat yra. Kaip jau žinoma, infraraudonieji spinduliai sklinda greičiau nei oro srautai ir tiesiogiai veikia organizmą, todėl sukuria greitesnį šilumos poveikį nei konvekcinis šildymas radiatoriais arba vandeninis grindinis šildymas, kada naudojamas katilas ir siurblys. Esant grindyse įmontuotai plėvelei, pirmiausiai įšildomas grindų paviršius. Grindų paviršius, kaip šildytuvas, pats skleidžia šilumos srautą aukštyn. Nuo pat apačios kylantys šilumos srautai užtikrina kad šiluma nesikauptų palubėje, o būtų efektyviausia žmogaus judėjimo lygyje.
Šiuolaikinių technologijų pagalba infraraudonųjų spindulių šildymo sistemoje gamtos dėsniai yra išnaudoti žmogaus labui ir maksimaliam komfortui.
Infraraudonųjų spindulių plėvelės gamybos būdas
Infraraudonųjų spindulių grindų šildymo plėvelė pagaminta naudojant šiuolaikinio techninio lygio dangų technologiją. Pilnai padengta plėvelė yra pagrindinis šildymo sistemos elementas.
Gamyba prasideda nuo plonos pagrindo plėvelės formavimo, kuri išgaunama sintetinant polietileno (PE) ir polietilentereftalato laminato (PET) medžiagas. Viso plėvelės ruošimo proceso metu kontroliuojamas plėvelės storis.
Ant plėvelės pagrindo, atsižvelgiant į gaminio elektros grandinės schemos elementus, specialia tikslia įranga purškiama anglies pluoštu prisotinta pasta, iš kurios suformuojama tolygi, didelio tankio anglies dalelių danga, kuri, veikiama plėvelės elektrine grandine tekančios elektros srovės, geba spinduliuoti pastovų infraraudonųjų spindulių, t.y. šilumos, srautą. Anglies dalelės yra sintetintos su polietileno danga, kad užtikrintų vientisą ir tikslų pagrindo padengimą aukštai šildymo kokybei pasiekti. Ištobulinti dangų klojimo technologiniai procesai gamybos metu leidžia išvengti šilumos sankaupų. Procesas reikalauja labai tikslių parametrų išlaikymo, klojama danga yra mažesnio nei 1 mikrometras storio.
Plėvelių prijungimui reikalingi elektrodai. Jie paruošiami sintetezės būdu prie esamos dangos jungiant vario ir sidabro juostas. Šis sulydymo procesas užtikrina apsaugą nuo kibirkščiavimo ir bendrą izoliaciją.
Elektros grandinės izoliacijai, apsaugai nuo drėgmės ir paviršiaus pažeidimų naudojamas šiuolaikinio techninio lygio laminavimo procesas.
Jeigu produktas atitinka nustatytus kokybės parametrus, plėvelės turi būti sutvirtinamos. Po 72 valandų terminio apdorojimo prie 70 ºC, anglies pluoštas dar labiau prilipdomas prie pagrindo, o šildymo plėvelė tampa pusiau stabili ir tinkama kirpti žirklėmis.
Šilumą teikianti infraraudonųjų spindulių plėvelė pasižymi į aplinką atiduodamos šilumos stabilumu ir yra atspari ugniai.
Šildymo sistemų palyginimas dėl eksploatacijos ir poveikio
Kurdami savo būstą dažniausiai įgyvendiname savo svajones, stengiamės sukurti kuo jaukesnę, sveikesnę aplinką. Skirtingos namų šildymo sistemos sukuria skirtingai jaučiamą šilumą. Verta pagalvoti apie patalpų sausumą, šilumos pajautimo greitį ir kitus aspektus.
[table id=1 /]