Grindinis šildymas sename name – ar verta įsirengti?
2022 15 kovoEkologiškas namų šildymas: pasiruoškite ateičiai šiandien
2022 4 rugpjūčioIšlaidos namų šildymui skirtinguose Lietuvos regionuose šį sezoną pasiekė rekordines aukštumas. Toks kainų kilimas ne vieną namų ūkį privertė susimąstyti apie būdus, mažinančius energijos poreikį, kad kita žiema būtų kur kas draugiškesnė piniginei.
Baiginėjantis šildymo sezonui ir artėjant šiltajam periodui, kuomet bus idealu atlikti su šildymo sistema susijusius remonto darbus, verta pradėti ieškoti būdų, kaip sumažinti šildymo sąnaudas.
Dalinamės penkiais efektyviais patarimais.
Kaip sumažinti šildymo sąnaudas? 5 veiksmingi patarimai.
Taupūs, energetiškai nereiklūs namai yra kiekvieno žmogaus siekiamybė. Sistemingi žingsniai šildymo sąnaudų mažinimui gali ne tik sutaupyti ženklią sumą mokesčiams už šildymą, bet ir pagerinti bendrą komforto lygį namuose šaltuoju metų laiku.
Tad kaip sumažinti šildymo sąnaudas?
Apšiltinti sienas ir lubas - esmines šilumą praleidžiančias vietas
Artėjant šiltam sezonui, ypač verta pradėti planuoti namo apšiltinimą. Svarbiausios sritys, kuriose prarandama daugiausiai šilumos – lubos ir sienos. Sistemingas viso pastato apšiltinimas leidžia sumažinti šildymo poreikį bei neretai pakelia namo energinę klasę.
Tam, kad atliktumėte namo apšiltinimo darbus, tikrai nebūtina paaukoti ženklaus gyvenamo ploto izoliacinėms medžiagoms, nėra reikalingas kapitalinis pastato remontas. Naujos kartos izoliacinės plokštės Depron leidžia apšiltinti kambarius nesumažinant gyvenamojo ploto. Tai – plonos, bet ypač efektyvios apšiltinimo plokštės, sumažinančios šilumos nuostolius net iki 43%.
Atsinaujinti šildymo sistemą į taupesnę
Šildymo sezonui einant į pabaigą, verta pradėti svarstyti apie naujos šildymo sistemos įrengimą. Taupesnė, efektyvesnė ir ekonomiškai protingesnė sistema gali ženkliai sumažinti energijos poreikį bei užtikrinti efektyvų pastato šildymą.
Viena švariausių ir ekonomiškiausių šildymo sistemų yra grindinis šildymas infraraudonaisiais spinduliais. Sistema, veikianti elektros pagrindu, skirtingai nei kiti šildymo būdai, šildo ne patalpoje esantį orą, o daiktus, žmones ir paviršius. Todėl, net ir pravėrus langą ar duris, šiluma neišsieikvoja, jai atstatyti neprireikia papildomų resursų. Tai – vienas idealiausių visos šeimos komfortui užtikrinti tinkančių šildymo būdų.
Įsirengti saulės kolektorius
Nors saulės kolektoriai tiesiogiai nesumažins energijos poreikio namams apšildyti, šiltuoju metų laiku sukaupta saulės pagaminta energija gali ženkliai sumažinti priklausomybę nuo šildymo kainų kitimo šaltuoju sezonu.
Apjungus saulės elektrines su namuose įrengta grindinio šildymo sistema, galima pasiekti ypač efektyvaus rezultato – galite sutaupyti net apie 70-80% mokesčių už šildymą. Tai – ypač ekonomiškai apsimokantis, švarią energiją ir žalesnę ateitį prioritizuojantis sprendimas.
Išspręsti kitas šilumą leidžiančias vietas namuose
Įdėmiai apžiūrėjus viso pastato erdves ir jų šilumos laidumą, galima pasiekti gana puikių rezultatų. Įvertinkite patys arba kreipkitės į šioje srityje besispecializuojančius profesionalus.
Atkreipkite dėmesį į dažniausiai šilumos praradimą lemiančias vietas: kaminus, nesandarius langų rėmus, plonus, šaltį traukiančius langus. Taip pat, neretai daug šilumos prarandama įėjimo į pastatą erdvėse: verandose, prieškambariuose. Nepamirškite patikrinti ir tarpų tarp durų – neretai per lauko duris į kambarį patenka pakankamas šalto oro kiekis, kad prireiktų gausesnių šildymo pajėgumų.
Užsandarinus įvairias šildymo našumą mažinančias vietas, galima ženkliai sumažinti šildymo sąnaudas ir, atitinkamai, išlaidas.
Atkreipti dėmesį į kasdienius pasirinkimus
Kartais šildymo efektyvumą galima pagerinti vos pažvelgus ir kritiškai įvertinus namuose gyvenančių žmonių įpročius. Pavyzdžiui, neretai šildymo sistema veikia tada, kai jos visai nereikia – išvykus iš namų savaitgaliui, atostogoms ar tiesiog naktimis. Įsirengus termostatą ir užprogramavus šildymo poreikio laikus paroje, išvengiama bereikalingo patalpos šildymo.
Taip pat, verta atkreipti dėmesį į įpročius, susijusius su langų pravėrimu. Kambariui išsivėdinti dažniausiai pakanka vos 10-15 minučių. Vadinasi, šildymo poreikį galima sumažinti laiku užvėrus langus bei, svarbiausia, jų nepaliekant pravirų išeinant iš namų.
Taigi, sumažinti šildymo sąnaudas galima tiek minimaliai pakeitus turimus įpročius, tiek išsprendus pastato šilumos nuostolius sukeliančias vietas.
Jeigu jums reikia profesionalo konsultacijos grindinio šildymo įrengimo, erdvių apšiltinimo klausimais, kreipkitės į grindu-sildymas.lt specialistus ir mes mielai padėsime jums rasti optimaliausią sprendimą.