Paskelbta / autorius Austėja Šidlauskaitė / Aktuali informacija, Prieš įrengimą

Varme Plus plėvelė: ar verta rinktis?

Apsisprendus namus šildyti elektros pagrindu veikiančia infraraudonųjų spindulių grindinio šildymo sistema, taip namuose užtikrinant tylų, efektyvų, ekonomišką ir koja kojon su inovatyviausiomis technologijomis žengiantį šildymo sprendimą, tenka pasirinkti, kokias medžiagas naudoti.

Netinkamai parinktos medžiagos gali išdidinti šildymo kainą, prastai praleisti šilumą ar padidinti gedimo tikimybę.

Šiame straipsnyje aptarsime vieną populiariausių pasirinkimų, puikiai tinkančių būtent šio tipo elektriniam grindiniam šildymui – Varme Plus plėvelę – ir jos naudojimą su kitomis sistemos medžiagomis.

Kuo išskirtinė Varme Plus plėvelė, kaip ir kokiomis sąlygomis ji naudojama, kaip ją įrengti?

Kur naudojama Varme Plus plėvelė?

Varme Plus plėvelė yra išskirtinai elektriniam grindiniam šildymui sukurta plėvelė, plačiai naudojama tiek Baltijos, tiek Skandinavijos šalyse. Ji klojama po norima grindų danga, yra prijungiama prie bendro elektros tinklo ir veikia nereikalaudama jokios sudėtingos priežiūros. Sistema yra intuityviai valdoma minimalistinio dizaino, prie namų interjero derančiu termostatu.

Varme Plus plėvelė puikiai tinka visoms sausoms namų erdvėms tiek kaip pagrindinis, tiek kaip papildomas šildymo būdas. (Esant poreikiui įsirengti grindinį šildymą elektra vonios kambaryje ar sanitariniuose mazguose, tam rekomenduotume rinktis grindų šildymo tinklelį, kurį galima kloti ir patalpose, kuriose yra tikėtina drėgmės tikimybė.)

Varme Plus logo

Veikimo principas

Grindinio šildymo plėvelė yra pagaminta iš anglies pluošto medžiagos, kuria, prijungus prie elektros, sukuriama 6-20μm bangų ilgio infraraudonųjų spindulių emisija. Šios bangos idealiai atitinka natūraliai žmogaus kūno spinduliuojamas šilumos bangas, todėl sistema visiškai nekenkia žmogui.

Kitas svarbus aspektas, infraraudonųjų spindulių sistemą lyginant su kitomis grindų šildymo sistemomis – ji pasižymi dulkių nekeliančiomis savybėmis. Varme Plus plėvelė užtikrina švaresnį kambario orą, kadangi jos išskiriami infraraudonieji spinduliai šildo ne kambario orą, bet daiktų paviršius, esančius kambaryje. Taip šiluma išsaugoma ilgiau, nesusidaro „karštos-šaltos“ zonos (kurios sukelia oro cirkuliaciją ir skatina dulkių kilimą), oras išlieka gaivus ir neišdegęs.

Grindų šildymo elektra privalumai

Grindų šildymas elektra iš esmės yra vienas mažiausiai priežiūros reikalaujančių šildymo būdų – nereikia nei pirkti medžiagų kūrenimui, nei yra didelė gedimų tikimybė, nei būtina nuolatos būti namuose, kad palaikyti optimalią temperatūrą.

Priešingai, infraraudonųjų spindulių (elektros) grindinio šildymo sistemą yra itin paprasta prižiūrėti – reikia tik nustatyti temperatūrą ir termostatas ją palaikys net ir jums išvykus.

Taip pat, įrengimas yra itin paprastas – turint darbų su elektra žinias bei vadovaujantis montavimo instrukcija, įrengti šią sistemą galite ir patys. Sistemai bus suteikiama ilgametė garantija, nes gedimų tikimybė yra ypač mažai tikėtina dėl nuodugniai išpildyto ir optimizuoto sistemos veikimo. Žinoma, jeigu neturite laiko įrenginėti sistemą namuose, visada galite susisiekti su oficialiais Varme Plus atstovais Lietuvoje ir profesionali elektriko-montuotojo paslauga jums tikrai bus suteikiama.

Kokios papildomos medžiagos yra reikalingos įrengimui?

Erdvėse įrenginėjant elektros pagrindu veikiančią grindinio šildymo sistemą, be grindinio šildymo plėvelės taip pat reikalinga naudoti izoliacinę medžiagą, užtikrinančią efektyvų energijos panaudojimą, bei kitas pagalbines medžiagas. Pačiam sistemos valdymui, kaip minėta, taip pat reikia įsigyti termostatus.

Visa ši sistema neužima daug vietos, neiškelia grindų (lyginant su kitomis, sudėtingesnių ir brangesnių investicijų reikalaujančiomis sistemomis), jai nėra reikalingas atskiras valdymo kambarys.

Grindų šildymo sistema su Varme Plus plėvele tampa vienu moderniausių ir ekonomiškai patraukliausių sprendimų šiuolaikiniams, tylą, švarą ir minimalią priežiūrą vertinantiems žmonėms.

Kaip apsiskaičiuoti, kiek reikės plėvelės?

Norėdami apskaičiuoti, kiek jūsų turimam plotui reikėtų plėvelės, iš viso turimo ploto iškart atimkite apie 10% (Varme Plus plėvelė yra tiesiama atitraukus bent per 5-10 cm nuo visų kambario kraštų). Taip pat, atimkite plotą po sunkiais, nestumdomais baldais be kojelių, po kuriais plėvelės netiesite.

Jeigu nenorite skaičiuoti patys, pasinaudokite grindu-sildymas.lt sukurta sąnaudų skaičiuokle, kurioje ne tik sužinosite, koks jūsų turimų patalpų plotas turėtų būti padengiamas, bet ir kokios yra numatomos energijos sąnaudos.

Jeigu suformuosite užklausą, atsiųsime asmeniškai jums parengtą grindinio šildymo įrengimo pasiūlymą, kad jau dabar galėtumėte žengti pirmuosius žingsnius komfortiškesnių namų kūrimosi link.