ekonomiškas grindinis šildymas
Paskelbta / autorius Austėja Šidlauskaitė / Aktuali informacija, Prieš įrengimą

Ruošiamės žiemai: Ekonomiškas grindinis šildymas

Šildymo sezono pabaiga ir artėjanti vasara yra tinkamiausias metų periodas pasiplanuoti ir skirti laiko atsinaujinti (o gal ir įsirengti naujai įsigytus) namus. Karantininis laikotarpis nekilnojamo turto rinkai ir žmonių susidomėjimui būstais buvo rekordinis – vien šių metų kovo mėnesį sostinėje buvo rezervuoti 966 nauji butai ir kotedžai. O tai – net 60% didesnis skaičius nei tokiu pat metu pernai.

Prognozuojama, kad 2021-ųjų vasara bus idealus laikas laisvą laiką skirti jaukesnių, komfortiškesnių ir energetiškai taupesnių namų kūrimuisi. Vienas esminių žmonių interesų – reikiamą šilumos kiekį užtikrinantis, ekonomiškas grindinis šildymas.

Šiame straipsnyje aptarkime, kokiomis patraukliomis savybėmis pasižymi ir kaip yra įrengiamas ekonomiškas grindinis šildymas. Tikimės, kad tai pastūmės nelaukti kitų išbandymus siunčiančių žiemų ir jau šią vasarą pasirūpinti aukštu komforto lygiu namuose.

Rekordinė šalčiu ir kritulių kiekiu žiema pamokė – nebesinori staigmenų

Praėjusi žiema, Lietuvoje pasirodžiusi rekordiniu sniego kiekiu ir itin žemomis temperatūromis, patikrino viską – ir automobilių atsparumą šalčiams, ir namuose įrengtų šildymo sistemų efektyvumą. Dalis gyventojų buvo nemaloniai nustebinti itin aukštomis šildymo kainomis, kiti namuose šalo, nes esamos šildymo sistemos nepakankamai aprūpino namus reikiamu šilumos kiekiu.

Artėjanti lietuvių vasara, statybų ekspertų prognozėmis, bus skiriama karantino metu sutaupytų lėšų atsakingam investavimui į būsto atnaujinimą ar naujos gyvenamosios vietos įrengimą, siekiant išvengti nemalonumų ateinančių žiemų metu. Vienas iš patikimų ir taupių sprendimų, užtikrinančių komfortiškas žiemas, yra ekonomiškas grindinis šildymas infraraudonaisiais spinduliais.

Ekonomiškas grindinis šildymas, veikiantis elektros pagrindu

Nors elektra, kaip taisyklė, dažnai yra priskiriama prie brangiausių šildymo būdų, įvertinus reikalingą priežiūrą ir įrengimo išlaidas, elektros pagrindu veikiantis infraraudonųjų spindulių šildymas paneigia šį įsitikinimą. Priešingai, grindinis šildymas infraraudonaisiais spinduliais pasižymi bent 30% mažesniais mokesčiais už šildymą.

Svarbu paminėti, kad jeigu šildymo sistema yra apjungiama kartu su saulės elektrine, mokesčiai už šildymą arba pasidengia visai, arba jų susitaupo bent 70-80%, priklausomai nuo energijos poreikio likusius metus arba šildymo poreikio masto.

Daugiau apie šildymo ir saulės elektrinių kombinavimą skaitykite čia.

Grindinio šildymo plėvelė - įrengimas itin paprastas

Įsirenginėjant įsigytus namus su daline apdaila arba statantis naujus patiems, įsirengti infraraudonųjų spindulių šildymo sistemą yra paprasta.

Naujos statybos namai, kotedžai ir butai, turintys atitikti aukščiausias energines klases (A+ ir A++), pasižymi itin mažu energijos ir šilumos išmetimu į aplinką. Dėl šios priežasties, ekonomiškas grindinis šildymas tampa įmanomu sprendimu. Aukštos energinės klasės namo įrengimui yra naudojama silpna, įprastai, 60W šildymo plėvelė, kuri pasižymi žemomis energijos suvartojimo savybėmis.

Atsinaujinant žemesnės energetinės klasės namus gali reikėti stipresnės, pavyzdžiui, 150W ar 220W galingumo plėvelės. O jeigu pageidaujate įsirengti grindinį šildymą kaip papildomą šildymo būdą, tuo atveju naudojama silpnesnė 60-80W/m2 plėvelė.

Įsirengus infraraudonųjų spindulių grindinį šildymą, priežiūra itin paprasta – sistema valdoma termostatu, o nustačius reikiamus temperatūros režimus skirtingu paros metu, daugiau tam dėmesio skirti nebereikia. Sistema veikia pati, automatiškai, o tuo pačiu pasižymi itin maža gedimo tikimybe. Infraraudonieji spinduliai – ne tik itin patogus, bet ir ekonomiškas grindinis šildymas.

Nuo ko pradėti?

Jeigu ir jūsų šios vasaros planuose yra įsirengti grindinį šildymą, jau dabar sužinokite reikiamus skaičius, kad tiksliai orientuotumėtės tiek būsimose energijos sąnaudose, tiek numatomose įrengimo išlaidose.

Norėdami apsiskaičiuoti sąnaudas, pasinaudokite grindu-sildymas.lt parengta grindinio šildymo elektra sąnaudų skaičiuokle. Po to, skaičiuoklės sugeneruotą informaciją apie savo namus pateikite mums – mūsų šildymo įrengimo ekspertai parengs jums asmeninį pasiūlymą šildymo įrengimui visiškai nemokamai.

Ilgametė patirtis ir daugybė įrengtų projektų visoje Lietuvoje užtikrins, kad jūsų namuose bus įrengtas aukštos kokybės, negendantis, paprastas valdyti, bei svarbiausia, ekonomiškas grindinis šildymas. Susisiekite jau šiandien, kad kitą žiemą sutiktumėte ramiai, nes visi būsto šildymo klausimai jau bus išspręsti.