grindų šildymas namuose
Paskelbta / autorius Austėja Šidlauskaitė / Aktuali informacija, Prieš įrengimą

Grindų šildymas namuose: kaip tam pasiruošti?

Norite namuose įsirengti grindų šildymą, tačiau klausimų apie šį šildymo būdą turite vis dar daugiau negu atsakymų?

Ar tikrai įsirengti grindų šildymą namuose reikalauja daug pastangų ir pasiruošimo? Kokius pasiruošiamuosius darbus turite atlikti, kad jau visai netrukus galėtumėte mėgautis komfortabilia grindų teikiama šiluma, o šaltuoju sezonu namuose norėtųsi nusispirti šlepetes ir vaikščioti dėvint tik kojines?

Skaitykite straipsnį ir sužinokite pirmieji.

Ar mano namai tinkami grindų šildymui?

Bene visi namai – tiek gyvenamieji nuosavi namai, tiek naujos statybos butai, tiek butai senesnės statybos daugiabučiuose – yra vienaip ar kitaip pritaikomi šiam šildymo būdui. Grindų šildymas nuosavuose namuose ir naujos statybos butuose yra lengvai įgyvendinamas sprendimas – įrengimas lengvas, sąnaudos mažos (kadangi naudojama silpniausios galios, 60-80W, plėvelė), o mokesčiai už šildymą maloniai stebina.

Senesnės statybos namuose ir butuose svarbu patikrinti, ar yra pakankamai galingas energijos tiekimo įvadas (bus reikalingas 1kWh šilumos energijos tiekimas 10m2 buto plotui bei naudojama 150w/m2 galingumo plėvelė). Jeigu jo nėra, grindų šildymas gali puikiai pasitarnauti tik kaip papildomas šilumos šaltinis namuose.

Kokios yra apytikslės grindų šildymo sąnaudos?

Grindų šildymas infraraudonųjų spindulių plėvelėmis yra vienas ekonomiškiausių namų šildymo būdų. Tam, kad jums nereikėtų spėlioti arba kliautis itin abstrakčiomis gairėmis įvairiuose šaltiniuose apie galimas šildymo sąnaudas, parengėme jums grindinio šildymo elektra sąnaudų skaičiuoklę. Čia suvedę savo namų kambarių duomenis gausite aiškiai nurodytą plėvele padengiamo ploto ir šildymo sąnaudų informaciją.

Kiek ir kokių medžiagų man reikės?

Norėdami išsimatuoti, kiek medžiagų reikės, galite vadovautis prieš tai minėtąja sąnaudų skaičiuokle – joje aiškiai matysite dengiamą grindų plotą ir taip galėsite atlikti tolimesnius šildymo medžiagų skaičiavimus.

Svarbu paminėti, kad šildymo galimybės bendrosiose gyvenamosiose patalpose bei sanitariniuose mazguose skiriasi. Ten, kur yra didelė drėgmės ar vandens išsiliejimo tikimybė įprasta „Varme Plus“ šildymo plėvelė netinka. Jeigu norėsite namuose apšildyti ir vonios bei tualeto kambarius, atlikdami skaičiavimus jų neįtraukite į bendrą kambarių skaičių. Juos rekomenduojame apšildyti atskirai, su tam pritaikytu grindinio šildymo tinkleliu „Warmset Black“. Pastarieji yra pritaikyti būtent drėgnoms patalpoms, todėl nesibaimindami galėsite juos įsirengti ir būti užtikrinti dėl gedimų, susijusių su drėgme, išvengimo.

Ar visos grindų dangos yra tinkamos?

Grindų šildymas pasižymi didele tolerancija įvairioms grindų dangoms – yra gerokai daugiau grindų dangų, kurias galima laisvai kloti, negu tų, kurių nepatartina. Šias dvi grindų dangų kategorijas skiria jų laidumo šilumai faktorius.

Prieš įrenginėdami grindų šildymą namuose, būtinai apsiskaičiuokite norimų kloti grindų šiluminę varžą – viršutinis bendras grindų sluoksnis (izoliacinis paklotas su grindų danga) turi neviršyti 0,15 m²K/W. Išsamią lentelę, kuria naudodamiesi sužinosite, ar jūsų norima grindų danga yra tinkama namuose su grindų šildymo sistema, rasite čia.

Patikimo tiekėjo pasirinkimas

Vis tik sėkmingas grindų šildymo įrengimo projektas jūsų namuose prasideda nuo patikimo medžiagų ir, reikalui esant, pagalbos tiekėjo pasirinkimo.

Aukščiausios kokybės, ilgametę garantiją turinčias infraraudonųjų spindulių grindinio šildymo plėveles „Varme Plus“ ir grindinio šildymo tinklelius „Warmset Black“ rasite apsilankę grindu-sildymas.lt elektroninėje parduotuvėje.

Taip pat, esant poreikiui, grindų šildymo sistemą gali sumontuoti ir profesionalus montuotojas-elektrikas. Taip būsite tikri, kad sistema veiks be trikdžių ir mechaninių gedimų.

Jeigu turite papildomų klausimų, norite pasikonsultuoti dėl tinkamiausio grindų šildymo pasirinkimo jūsų namams arba norite užsakyti elektriko-montuotojo paslaugą, susisiekite su mumis ir mes mielai jums padėsime susikurti jaukius, malonią šilumą teikiančius namus.