grindinio šildymo sistema
Paskelbta / autorius Austėja Šidlauskaitė / Aktuali informacija

Grindinio šildymo sistema: kaina, kokybė, patogumas

Grindinio šildymo sistemos viena nuo kitos labai skiriasi – vienos veikia vandens pagrindu, kitos – dujų, dar kitos – elektra. Palyginę visas šias šildymo sistemas pagal aktualiausius skirtumus – įrengimo kainą, dulkių cirkuliaciją ore, sienų ir grindų šilumą bei reikalingą priežiūrą – pastebėjome, kad bene daugiausiai privalumų patogumo ir finansinės naudos atžvilgiu susilaukė infraraudonųjų spindulių grindinio šildymo sistema.

Šiame straipsnyje apžvelgsime pagrindines šios sistemos įrengimo ir naudojimo patogumo priežastis, kurios lemia sparčiai augantį šio šildymo būdo populiarumą Lietuvoje.

Ekonomiškas šildymas

Visų pirma, infraraudonųjų spindulių grindinio šildymo sistema žavi savo ekonomiškumo lygiu. Taip yra todėl, kad infraraudonieji spinduliai šimtu procentu visą suvartojamą energiją paverčia naudingąja šiluma. Tad, nors ši šildymo plėvelė veikimui naudoja elektros energiją, energijos sąnaudos yra gerokai mažesnės nei patalpas šildant kitomis šildymo sistemomis.

Žmonės, perėję prie šios sistemos nuo kitų jos alternatyvų pastebi, kad ši grindinio šildymo sistema sutaupo jiems apie 20-30% mokesčių už šildymą.

Tuo pačiu, itin patrauklus faktorius yra ir sistemos įrengimo kaina. Norint įrengti šią šildymo sistemą A+ energetinės klasės name (apie 100 m²), būtų naudojama 60w/m² galingumo plėvelė, nereikalaujanti galingo įvado, kuria būtų padengiama 90-95% patalpos ploto. Toks įrengimas kainuoja apie 2500 eurų. Tai yra du – tris kartus pigiau nei kad kainuotų kitos šildymo sistemos įrengimas.

Tačiau ne vien tik kaina yra šios sistemos išskirtinumas.

Patogi grindinio šildymo sistema

Infraraudonųjų spindulių grindinio šildymo sistema yra itin patogi montuoti, nes, nors ir galima, bet nebūtina jos įbetonuoti – ją galima kloti po jūsų norima grindų danga, o prieš tai nereikia atlikti jokių sudėtingų patalpos paruošimo darbų. Visgi svarbu turėti omenyje, kad ši grindinio šildymo sistema labiau tinka sujungiamoms, o ne klijuojamoms dangoms.

Jeigu pageidaujate įsirengti šildymo sistemą ir sanitariniuose mazguose, pvz. vonios kambaryje, tokiu atveju siūlome rinktis grindinio šildymo tinklelius.

Tuo pačiu ši sistema yra itin plona ir lengva – ją nesunkiai galima sumontuoti net ir mažose patalpose, nes jos įrengimui nereikia iškelti gana storo grindų sluoksnio, kaip kad tai būtų reikalinga įrengiant kitas, mažų patalpų įrengimui prasčiau pritaikytas šildymo sistemas.

Ilgalaikis sprendimas

Infraraudonųjų spindulių grindinio šildymo sistemai suteikiama net 15 metų garantija. Todėl vieną kartą tvarkingai ir profesionaliai suinstaliavus šią sistemą, jos mechaniškai nepažeidžiant, ji tarnauja visą gyvenimą.

Geriausia rinktis vieno gamintojo siūlomą visos grindinio šildymo sistemos komplektaciją, nes tada būsite tikri, kad sistema dirbs našiausiai, o sistemos susidėvėjimo ar gedimų tikimybė bus mažiausia.

Paprastas pasiruošimas

Nebūtina visko išmanyti patiems, kad galėtumėte nesudėtingai įsirengti efektyvią, kaštus taupančią grindinio šildymo sistemą savo namuose. Jeigu norite sutaupyti savo laiką, visada galite šiuos darbus patikėti profesionalams. Jie ne tik atliks reikalingus paskaičiavimus už jus, bet ir paskaičiuos šiuos duomenis jūsų finansinei naudai.

Suvedę savo turimų kambarių plotus į jau jums paruoštą naudoti skaičiuoklę, ne tik iškart sužinosite būsimas šildymo sąnaudas, bet tuo pačiu ir galėsite pateikti užklausą, kurios metu jums atsiųsime asmeninį šildymo sistemos įrengimo pasiūlymą.

Pilną grindinio šildymo sistemą sudaro reikiamas grindinio šildymo plėvelių kiekis bei būtinosios pagalbinės medžiagos: izoliacinės medžiagos, jungtys, termostatai. Norėdami susikomplektuoti sistemą patys, tai padaryti visuomet galite apsilankę mūsų elektroninėje parduotuvėje.

Jeigu turite klausimų, susisiekite su mumis ir mes mielai juos atsakysime. Plačiau apie grindinį šildymą infraraudonais spinduliais galite sužinoti svetainėje www.grindu-sildymas.lt .