Elektrinis grindų šildymas: 5 dažniausi mitai
Paskelbta / autorius Austėja Šidlauskaitė / Aktuali informacija, Prieš įrengimą

Elektrinis grindų šildymas: 5 dažniausi mitai

Elektrinis grindų šildymas neretai yra vis dar laikomas prabangos preke. Manoma, kad ši šildymo sistema reikalauja didelių pradinių investicijų, o jos išlaikymas – itin brangus.

Vis tik, bėgant laikui ir tobulėjant technologijoms, elektrinis grindų šildymas ženkliai pasistūmėjo į priekį, atsidaro nauji elektra veikiantys šildymo būdai – grindinio šildymo tinkleliai bei infraraudonųjų spindulių grindų šildymo plėvelės, veikiantys anglies pluošto technologijos pagrindu.

Šiame straipsnyje aptarsime kaip infraraudonųjų spindulių grindų šildymas, vienas šiuo metu ekonomiškiausių elektrinio grindinio šildymo būdų rinkoje, patvirtina arba paneigia įprastas nuostatas apie namų šildymą elektra.

Mitas Nr. 1. Elektrinis grindų šildymas yra brangu

Šis, bene pats populiariausias įsitikinimas apie šildymą elektra, iš tiesų nėra teisingas. Anksčiau, kai namai būdavo itin pralaidūs orui, neužsandarinti ir lengvai atiduodantys šilumą į aplinką, šildymas elektra tikrai būdavo brangus – juk daugybė energijos būdavo išeikvojama veltui.

Visgi dabartiniuose A, A+, A++ energetinės klasės namuose šis teiginys nebeturi jokio pagrindo – pradinė investicija į šią šildymo sistemą yra viena pigiausių, o sąnaudos – itin mažos. Taip yra todėl, kad grindų šildymo plėvelės spinduliuojami infraraudonieji spinduliai šildo ne patį orą, o baldų, grindų, sienų paviršius. Tokiu būdu šiluma ilgiau išlieka patalpoje, ji neatiduodama aplinkai vos pravėrus langą. Visa gaunama elektros energija būna efektyviai panaudojama.

Apskaičiuoti elektros sąnaudų kiekį savo būstui galite naudodamiesi grindinio šildymo elektra sąnaudų skaičiuokle.

Mitas Nr. 2. Grindinį šildymą galima įrengti tik naujos statybos name

Grindų šildymo teikiamais malonumais gali mėgautis ne tik naujos statybos namo gyventojai. Elektrinis grindų šildymas gali būti taip pat įrengiamas renovuotame, apšiltintame senesnės statybos name, naujame bute (kuris turi tam pritaikytą energijos tiekimo įvadą), ar net senesniame bute, jeigu žmonės nori įsirengti papildomą šildymo sistemą.

Mitas Nr. 3. Šildymo elektra negalima įrengti vonioje

Sanitariniuose mazguose – tualetuose, vonios kambaryje, kitose ne gyvenamos paskirties patalpose – elektrinį grindų šildymą įsirengti tikrai galima, tačiau tam ekspertai pataria naudoti grindinio šildymo tinklelius. Juos galima kloti po šlapia (arba klijuojama) grindų danga, todėl jie puikiai pasitarnaus patalpose, kuriose yra didelė drėgmės tikimybė.

Mitas Nr. 4. Elektrinis grindų šildymas – nesveika

Dažnai tikima, kad šildymas elektra, lygiai taip pat kaip ir šildymas radiatoriais, didina dulkių cirkuliaciją ore. Iš dalies šis įsitikinimas yra teisingas, jeigu omenyje turima tiesiogiai patalpos orą šildanti sistema. Tokiu atveju, dulkių cirkuliacija tikrai bus stipri, oras išsausės, susidarys karšto ir šalto oro srautai kambaryje.

Visgi infraraudonųjų spindulių grindų šildymas yra vienintelis alternatyvus šildymo elektra būdas, kuris šildo ne orą tiesiogiai, o daiktų paviršių. Šildant namus infraraudonųjų spindulių grindų šildymo būdu, itin sumažėja kontrastingo oro srautai kambaryje, sumažėja dulkių cirkuliacija, oras neišsausėja. Tuo pačiu, patys infraraudonieji spinduliai yra itin artimi žmogaus kūno bei saulės išskiriamai spinduliuotei, todėl jie yra visiškai nekenksmingi žmogui.

Mitas Nr. 5. Elektrinį grindų šildymą sudėtinga įrengti patiems

Elektrinis grindų šildymas anglies pluošto elementais pasižymi itin paprastu montavimu. Turint elementarias elektros instaliacijos žinias, laikantis saugumo reikalavimų ir nuosekliai sekant montavimo instrukcijas, elektrinį grindų šildymą yra tikrai lengva įsirengti patiems. Be to, visada galima kreiptis į produkto tiekėją – šis dažniausiu atveju galės įrengti šildymo sistemą už jus arba pakonsultuoti kilus klausimams.

Tikimės, kad išsamus šių mitų išnagrinėjimas padės jums nauju žvilgsniu pažvelgti į grindinį šildymą elektra. Jeigu turite papildomų klausimų ar norite įsirengti infraraudonųjų spindulių grindų šildymo sistemą savo namuose, susisiekite su mumis ir mes mielai jums padėsime.