Gyvenate bute ir svajojate apie autonominį šildymą? Norite savarankiškai reguliuoti šildymą savo namuose ir taip nepermokėti už (neretai veltui) prišildomas patalpas?
Tradiciniai šildymo metodai, tokie kaip dujiniai katilai, oras-oras šilumos siurbliai ar tuo labiau oras-vanduo sistemos ne visada yra galimi butuose, o elektriniai radiatoriai dažnai tampa itin brangiu sprendimu.
Tad ar realu bute įsirengti autonominį šildymą?
Autonominis šildymas bute: ar įmanoma?
Iš dalies, taip.
Vienas iš efektyviausių autonominio šildymo bute sprendimų – infraraudonųjų spindulių grindinis šildymas. Ši šildymo sistema gali būti naudojama tiek kaip pagrindinis, tiek kaip papildomas šilumos šaltinis.
(Tačiau tai priklauso nuo jūsų būsto elektros tiekimo galimybių.)
Kodėl infraraudonųjų spindulių grindinis šildymas?
Skirtingai nuo tradicinių elektrinių radiatorių ar grindinio šildymo vamzdynų, infraraudonųjų spindulių plėvelės yra lengvai įrengiamos, nereikalauja didelių buto pertvarkymų (ar grandiozinio remonto) ir užtikrina efektyvų bei taupų šildymą.
Ši technologija skiriasi nuo tradicinių konvekcinių šildymo būdų, nes šildo ne orą, o paviršius – grindis, sienas, baldus, o kartu ir žmones. Šiluma sklinda tolygiai ir sukuria komfortišką temperatūrą, panašią į natūralią saulės spindulių šilumą.
Didžiausi šios grindinio šildymo sistemos privalumai:
- Greitas šilumos pasiskirstymas – kadangi šiluma “kaupiama” sunkiuosuose balduose, sienose ir grindyse, nereikia laukti, kol įkais oras. Todėl, net pravėrus langą, šiluma taip greitai neišsisklaido, tausoja išteklius (ir elektros sąnaudas).
- Sumažėja dulkių cirkuliacija – kadangi ši sistema nesukelia oro srautų (priešinai nei konvekcinis šildymas), ji tinka net ir alergiškiems žmonėms ar šeimoms su mažamečiais.
- Efektyvus energijos naudojimas – kadangi sistema yra itin lengvai reguliuojama termostatu, ji šildo tik tada, kai reikia. Tai sutaupo sąnaudų ir jūsų išlaidų.
- Pelėsio prevencija – šilti ir sausi patalpų paviršiai neleidžia kauptis drėgmei ir formuotis pelėsiui.
Taigi, daugybės privalumų dėka, infraraudonųjų spindulių grindinis šildymas jau sparčiai populiarėja Lietuvoje ir šią sistemą vis dažniau žmonės įsirenginėja tiek namuose, tiek… butuose.
Ar įmanoma visiškai pereiti prie autonominio šildymo bute?
Tai priklauso nuo jūsų buto elektros įvado galimybių.
🔹 Naujos statybos butuose su pakankama elektros galia (apie 1 kWh/10 m²) galima pilnai pereiti prie infraraudonųjų spindulių grindinio šildymo, atsisakant kitų šildymo metodų.
Ši sistema ne tik užtikrins komfortą, bet ir sumažins išlaidas, nes šiluma išlieka paviršiuose ilgiau nei šildant orą.
🔹 Senesnės statybos butuose, kur elektros įvado galia ribota, ši sistema gali būti naudojama kaip papildomas šilumos šaltinis.
Pavyzdžiui, įsirengus mažesnio galingumo (60-80 W/m²) plėveles, galima efektyviai palaikyti šilumą pereinamuoju šildymo laikotarpiu arba apšildyti atskiras zonas, pvz., vonios kambarį ar balkoną.
Ar verta įsirengti jau šį sezoną?
Jei norite mažesnių šildymo sąskaitų ir aukštesnio komforto lygio namuose, infraraudonųjų spindulių grindinis šildymas yra vienas geriausių autonominio šildymo sprendimų butui.
Priklausomai nuo jūsų būsto tipo ir elektros galimybių, galite rinktis jį kaip pagrindinį (pilnai autonomišką) arba papildomą (dalinai autonomišką) šildymo būdą.
Kad ir kurį būdą pasirinksite, ši šildymo sistema vienareikšmiškai suteks kur kas didesnį komfortą jūsų namams visu šaltuoju metų laiku.
Norite pasikonsultuoti su profesionalais ir aptarti konkrečiai jūsų būsto galimybes?
Susisiekite su mumis jums patogiais kontaktais ir jau kitą šildymo sezoną pasitikite įsirengę pilnai ar dalinai autonomišką buto šildymo sistemą.